Vystavba v parku za byt. domami pri PKO.

Zodpovednosť za riešenie: Nitra

Vyriešený
meno
Peter 16. júla 2015

Dobry den, v parku za byt. domami pri PKO sa zastavuje verejna zelen. Jedna sa o vystavbu pre verejnost alebo sukromnu aktivitu? Ak sukromnu, je tato realizovana v zmysle platnej legislativy a je riadne povolena?
Ak verejnu, aky je ucel tejto vystavby?

16. júl 2015

Marcela

Ved to su ti isti ludia, co maju ciernu stavbu v podnete z decembra 2014 Ul. Janka Krala - Znicenie architektury. Len teraz pokracuju uz aj z druhej strany z parku. Aj to prve je stale v rieseni...
21. júl 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
na základe Vášho podnetu sa dňa 20.7.2015 konala tvaromiestna obhliadka, ktorá potvrdila nasledovné zistenie : na parcele č. 141/11 k. ú. Nitra, ktorej vlastníkom je Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Nitra bola zrealizovaná drobná parková úprava, ktorá spočíva v úprave terénu na výsadbu zelene - thuje, položenie trávneho kobercu a spevnenie plochy tehlovou dlažbou na štrkové lôžko. Parcela č. 141/11 je súčasťou verejnej zelene - Nový park, ktorý má v údržbe Mesto Nitra - Mestské služby po dohode s vlastníkom pozemku. Na základe tvaromiestnej obhliadky možno skonštatovať, že v ostatných častiach parku, kde končia súkromné pozemky - záhrady, je uložený organický odpad na verejnú zeleň, ktorý musia Mestské služby likvidovať. Z tohto hľadiska možno potvrdiť, že tento zásah do verejnej zelene bol kladný a prispel k zveladeniu plochy parku, ktorú ostatní obyvatelia využívajú na skladovanie odpadu.
Váš podnet bude postúpený na Odbor stavebného poriadku na preverenie súhlasu na úpravu verejnej zelene - povolenie drobnej stavby.
S pozdravom Mestské služby Nitra, Šterdasová

Ing. Ľ. Šterdasová,
Mestské služby Nitra
21. júl 2015

Nitra, moje mesto (Fb)

Podľa Vášho vyjadrenia by ste to mali posunúť na došetrenie aj Mestskej polícii, nakoľko sa teda ostatní susedia dopúšťajú priestupku vytvárania čiernej skládky, nakoľko na verejnom priestranstve ukladajú organický odpad
21. júl 2015

Pavel

Toto je do Markizy. TV noviny:).
21. júl 2015

Syroholik

somreporter@markiza.sk

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania