Vývarovňa prevádzka načierno

Zodpovednosť za riešenie: Nitra

Neriešený
meno
Zdeno 15. augusta 2017

Pred cca 2 rokmi som dával podnet na prevádzku na čierno p.Szabová , ulica Alexyho 20. Prevádzka je tam načierno a nelegálne. Do dnešného dňa nemám odpoveď ako stavebný úrad konal, alebo koná.
Prevádzka neustále znepríjemňuje život obyvateľom priľahlého bytového domu Benkova 18-16-14 ktorý je od kotolne kde sídli prevádzka asi iba 1m. Z prevádzky sa šíri neskutočný smrad vo dne v noci, nedá sa vetrať a spať pri otvorenom okne, mastné okná máme, celú noc tam jazdia autom a zásobujú prevádzaku. Ako môže byť takáto prevádzka tolerovaná a stavebný úrad vôbec nekoná. Ďakujem

05. júl 2019

Zdeno

prešlo pár rokov a nič sa nezmenilo. Akurát stavebný úrad zistil že nemajú v poriadku papiere ohľadom vlastníctva. Stavba bola realizovaná ako obchod s potravinami. Neviem ako niekto mohol bez povolenia vlastníkov priľahlej budovy, povoliť takúto prevádzku. Nikto z kompetentných to nerieši. Zásobovanie v nočných hodinách po 22:00, ale najhoršie je neustály smrad. Ani v noci sa nedá spať pri otvorenom okne a ani ráno vetrať. A to nehovorím o hygiene.
10. august 2019

Jana

Napíšte to sem ako nový podnet, snáď sa veci pohnú.
10. august 2019

Zdeno

prešlo pár rokov a nič sa nezmenilo. Akurát stavebný úrad zistil že nemajú v poriadku papiere ohľadom vlastníctva. Stavba bola realizovaná ako obchod s potravinami. Neviem ako niekto mohol bez povolenia vlastníkov priľahlej budovy, povoliť takúto prevádzku. Nikto z kompetentných to nerieši. Zásobovanie v nočných hodinách po 22:00, ale najhoršie je neustály smrad. Ani v noci sa nedá spať pri otvorenom okne, pretože sa šíri smrad a keď prídu zásobovať pravidelne o 22:30 tak búchajú prepravkami, dverami auta, popripade fajčia vo dverách. Ráno sa zas nedá vetrať, pretože sa celý deň od tiaľ šíri smrad. Obyvatelia nemozu ani pradlo sušiť, pretože napáchne. A to nehovorím o hygiene. V skladoch majú potkany. Budova bola postavená ako kotolňa a pristavený objekt slúžil a mal slúžiť ako potraviny. Nachádza sa veľmi blízko bytového domu a okien. Neviem ako mohli takú prevádzku vôbec povoliť.
13. august 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania