Dolnočermánska-priechod pre chodcov-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: Nitra

V riešení

chýbajúci prechod k mestskej hale najmä počas športových podujatí

13. január 2019

Ondrej

100 metrov ďalej, hneď pri dome matice slovenskej je kruhový objazd s prechodom pre chodcov...
13. január 2019

Peter

p.Ondrej, to je zbytocnych 200m naviac, ktore chodec tak ci tak nebude chodit a vznika tak nebezpecna situacia. Nevidim dovod na nezriadenie priechodu v prospech chodcov.
13. január 2019

Ondrej

Peter,
prechody pre chodcov, ktoré sú pri každom kríku, tiež nie sú zrovna najideálnejšie riešenie. Stačí sa pozrieť na Hlohovec, kde ich nakoniec museli veľkú časť dokonca zrušiť, lebo spôsobovali dopravný chaos a bezpečnosti už nepridávali - skôr naopak.

200m navyše je asi 300 krokov. Predsa len je to cesta do športovej haly, tak to hádam pre športovo naladeného človeka nemôže byť problém.
25. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

riešenie vybudovania prechodu pre chodcov v danej lokalite Mesto musí odkonzultovať s Dopravným inšpektorátom. Musíme však podotknúť, že Mesto Nitra - Odbor komunálnych činností a životného prostredia sa neprikláňa k názoru, že daný prechod bude v prospech bezpečnosti a plynulosti celkovej premávky v danej lokalite. Prechod pre chodcov musí byť z legalizovanej komunikácie pre peších (chodník) na ďalší chodník.

Ing. Pavol Jakubčin - Odbor komunálnych činností a životného prostredia

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania