Vikárska-priechod pre chodcov-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: Nitra

V riešení

bezbarierove obrubniky pripravene, ostava vyznacit

08. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň

podnet zaslaný na riešenie OKČ-ŽP - doprava

S pozdravom za MsÚ Cok Steinemannová
11. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Priechody pre chodcov nie sú len o vyznačení čiar. V súčasnej dobe každý novovybudovaný priechod musí spĺňať prísne kritériá (od osvetlenia, cez úpravu pre nevidiacich, zvislé, vodorovné značenie, led gombíky atd), samozrejmosťou je projektová dokumentácia, ktorú je potrebné spracovať a predložiť na KDI KRPZ v Nitre. Každý novovybudovaný priechod pre chodcov sa musí plánovať ako investičná akcia, na ktorú si príslušný výbor mestskej časti musí naplánovať finančné prostriedky. Preto každý priechod pre chodcov sa individuálne posudzuje, nie všade, kde chodci prechádzajú cez cestu je možné prípadne nutné zriaďovať priechody pre chodcov.
19. november 2019

Michal

Bolo by dobre tu cestu aj opravit lebo to je tam tankodrom + regulovať parkovanie. Bežne sa parkuje v parku pri PKO.
27. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň
Vašu žiadosť o opravu cesty som zaslala ako požiadavku na stredisko mestských služieb.
Ohľadne parkovania to by sa malo riešiť v priebehu budúceho roka .
Prajem pekný deň.

S pozdravom za MsÚ Cok Steinemannová

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania