Kruhový objazd - Kmeťova ul

Zodpovednosť za riešenie: Nitra

Vyriešený
meno
Slavo 09. júna 2014

Dobrý deň,

prečo tak ako v iných štátoch nie je aj u nás kruhový objazd okrasou ?

Kľudne by tam mohli byť nasadené kvety, prípadne v strede nejaký architektonický prvok a celé nasvietené moderne svetlami.
Plánuje mesto nejako riešiť daný kruhový objazd ?

02. júl 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v meste Nitra doteraz existujúce kruhové objazdy sú riešené výsadbou kríkového porastu: kruhový objazd Mostná ulica, alebo trvalkami kruhový objazd Napervilská, Hollého a pod. Pri realizácii kruhového objazdu na Kmeťovej ulici boli financie vyčlenené len na I. etapu t.j. rýchle riešenie dopravnej situácie. V tomto roku navrhneme do rozpočtu na rok 2015 II. etapu t.j. realizáciu výsadby kruhového objazdu na Kmeťovej ulici vrátane likvidácie asfaltového povrchu a dosyp zeminy spolu s výsadbou trvalkových záhonov podobného charakteru ako je na Napervilskej alebo nové výsadby na Župnom námestí. Asi toľko k objasneniu riešenia výsadby kruhového objazdu na Kmeťovej ulici.


Mestské služby
Ing. Šterdasová
12. február 2020

Marian

Kmeťova-Cesty a chodníky-iné

Dobry den, starsi podnet tykajuci sa tohto kruhoveho objazdu na Kmetovej je chybne oznaceny ako “vyrieseny” - neuvazuje sucasna samosprava o jeho premene na kruhovy objazd s porastom? Bola by to pre tuto lokalitu naozaj vyrazna (hoci drobna) urbanisticka zmena smerom k lepsiemu.
13. február 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň
Ďakujem Vám za podnet ktorý som zaslala Stredisku mestských služieb.

S pozdravom za MsÚ Cok Steinemannová
20. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Kruhový objazd – na Hôrke – v uvedenej lokalite Mesto Nitra - Odbor životného prostredia podporuje zámer realizácie záhonu, vzhľadom na klimatické pomery je nutné použiť xerofitný trvalkový záhon. Vzhľadom na sťažené technické pomery, t.j. vybúranie asfaltu a betónového podkladu v rátane odvozu - napojiť záhon na pôvodný terén, čo finančne navŕši zámer, je nutné hľadať financie na realizáciu, preto boli oslovení členovia a poslanci výboru mestskej časti č. 5 Diely, Kynek, Mlynárce, Párovské Háje o súčinnosť a podporu pri hľadaní financií.
Ing. Ľ. Šterdasová
Mesto Nitra
Odbor ŽP

S pozdravom za MsÚ Cok Steinemannová
04. marec 2021

Ján Frólo

Dobrý večer, chcem sa spýtať, či sa našli financie na skrášlenie tejto okružnej križovatky nasadením kvetinového záhonu a kedy sa môžme tešiť na realizáciu výsadby kvetov. Ďakujem za odpoveď
04. marec 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet opätovne preposielame samospráve so žiadosťou o reakciu.

S pozdravom

Lucia Lopúchová
Odkaz pre starostu
[email protected]
10. november 2021

Jana

Aktualizácia podnetu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania