Nedostatok parkovacích miest na sídlisku na Ulici 1. mája

Zodpovednosť za riešenie: Nové Mesto nad Váhom

Vyriešený
meno
ObcanNM 06. júla 2018

Na sidlisku na na ulici 1. maja z vnutornej casti v blizkosti skolky je nedostatok parkovacich miest. Miesta nesplnaju ani pocet kde by pripadalo jedno parkovacie miesto na 1 byt, a to v case kedy uz vacsina rodin vlastni minimalne jedno az dve auta. Je tu neuveritelny problem zaparkovat a ludia uz zacinaju parkovat ako sa da, po trave, na chodnikoch a podobne a zacinaju sa aj blokovat navzajom v parkovani a tento problem zacina byt neunosny. Problem by vyriesilo aspon nacas prerobenie pozdlznych parkovacich miest na kolme (na fotke po lavej strane) a pripadne dalsie dobudovanie pozdlznych parkovacich miest po druhej strane cesty (na fotke po pravej strane) okolo skolky, kde by sa trosku ubralo z kvetinovych zahonov, na ktorych uz aj tak su niektori vodici nuteny parkovat.

26. júl 2018

Odpoveď samosprávy

V rámci akcie: Revitalizácia sídlisk v roku 2009 boli oslovení aj obyvatelia bytových domov 1.Mája 23-26 stanovisko k návrhu so šikmými státiami bolo nesúhlasné. Poopravený návrh s polovičnou plochou pre autá bol realizovaný v roku 2009. Mesto upraví plochu pod autami pozdĺžneho státia na kolmé. Bude tam o 6 ks plôch pre autá viac, na úkor odstavenia 1 rady sušiakov prádla. Na pravej strane s kvetinovými záhonmi a stromami aj z dôvodu rešpektovania hlukovej zóny to nie je možné. Problém s parkovaním čiastočne vyrieši aj vybudovanie 99 ks parkovacích miest v areáli starých TSM.

Ing. Blaško, vedúci oddelenia výstavby a rozvoja mesta - MsÚ
05. február 2019

Témy Mesta

Zdravíme ObčanNM, predpokladáme že odpoveď samosprávy je dostatočná. Myslíte že je možné ju uzavrieť, alebo ešte treba niečo doplniť?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.