Rušenie hlukom, týranie a chov bojových psov

Zodpovednosť za riešenie: Nové Mesto nad Váhom

V riešení
meno
Robert 23. septembra 2018

V časti Mnešice-záhradky v blízkosti železnice sú dlhodobo týrané bojové psy. Vyše 20 psov je trvalo priviazaných na krátkych reťaziach tak, aby na seba štekali, ale nedotýkali sa, čím im majiteľ spôsobuje trvalé a dlhodobé poruchy správania. Dopúšťa sa tak trestného činu týrania na viacerých zvieratách. Veľakrát denne aj v noci sa odtiaľ ozýva neprerušovaný brechot desiatok psov. Neviem či platí majiteľ mestu za psov, ale určite porušuje Trestný zákon. Prosím o nápravu.

09. október 2018

Odpoveď samosprávy

Zodpovednosť: Regionálna veterinárna a potravinová správa Nové Mesto nad Váhom



Podnet uvádza podozrenie na týranie zvierat a nepovolený chov psov.
Komplexnú legislatívnu úpravu starostlivosti o zvieratá a ich ochranu rieši novela zákona o veterinárnej starostlivosti, ktorá nadobudla účinnosť dňa 01.09.2018.

Nakoľko v danom prípade je podozrenie, že je ohrozený život, zdravie a ochrana zvierat mesto postúpilo predmetný podnet občana na Regionálnu veterinárnu a potravinovú správu Nové Mesto nad Váhom (vecne a miestne príslušný orgán na konanie).
Veterinárni inšpektori majú právomoc vykonať veterinárnu kontrolu nad dodržiavaním predpisov v zmysle zákona č. 39/2007 Z.z. o veterinárnej starostlivosti v znení neskorších predpisov.


Ing. Paučinová, ref.ŽP, MsÚ
05. február 2019

Témy Mesta

Dobrý deň Robert, bol váš podnet dákym spôsobom doriešený?
05. február 2019

Robert

Nie, podnet nikto nerieši ani po skoro piatich mesiacoch od nahlásení. Týrané psy naďalej hlučne a zúfalo štekajú každý deň. Sú trvalo pripútane. Chované len na boj. Prosím vás zachrante tie psy, zoberte ich trýzniteľovi a potrestajte majiteľa pozemku.
06. február 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
vďaka za aktualizáciu, podnet opätovne preposielame samospráve.

Juraj Hurný
hurny.odkaz@gmail.com
06. február 2019

Katarina

Dobry den
Robert ma pravdu
Sledujem riesenie tejto veci a nikto s tym zjavne nic nerobi
Psy su priviazane cele dni ci mrzne snezi alebo prazi slnko
Nie je tazke zistit majitela pozemku ktory sa tomuto ,,konicku,, venoval aj na Bodovke odkial ho vsak ludia vyhnali a preto si nasiel miesto nadrzo priamo pri hlavnej ceste do Noveho Mesta
Je mi skutocne zle nakolko obcas je pocut tak zalostne kvilenie psa ze si je tazko predstavit co tam s nimi kto robi...
Vec by mala riesit aj policia kedze po novom zviera nie je vec a nemoze byt cely den na retazi a nic sa nedeje...
Ja ziadam tiez o riesenie veci a odobratie psov nakolko nepatria takemu cloveku
Dakujem
Katarina z NM

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania