Nebezpečný prechod

Zodpovednosť za riešenie: Nové Zámky

Vyriešený

Zaslal: Kamil Klajman, 02. októbra 2015

Dobrý deň,
Chcel by som poprosiť kompetentné orgány o zabezpečenie tohto prechodu. Denne tade prejdu desiatky detí do školy, a stáva sa že nezastaví nikto aj 5 minút. Na iných aj menej frekventovaných prechodoch sú dvaja policajti. Myslím že aj na tomto prechode by bolo vhodné mať dozor aspoň v čase 6:45 - 8:15.

02. október 2015

Odpoveď samosprávy

Vážený pán Klajman,
príslušníci MsP Nové Zámky zabezpečujú prechody pre chodcov pri ZŠ už niekoľko rokov.
Na základe zistených údajov o pohybe žiakov ZŠ sú prioritne zabezpečované prechody :

- ul. SNP /pri ZŠ Devínska/
- ul. F.Kapisztóryho /ZŠ Mostná/
- ul. Nábrežná /ZŠ Nábrežná/
- ul. J. Simora /ZŠ Cirekevná, ZŠ G.Czuczora/
- ul. S.H.Vajanského /ZŠ Hradná/ v prípade plného stavu príslušníkov v slúžiacej zmene.

Početné zabezpečovanie jednotlivých prechodov je určené na základe dlhoročných skúseností z dopravnej situácii v danej lokalite.
Treba zdôrazniť skutočnosť, že v meste Nové Zámky sú i ďalšie prechody, ktoré nie sú zabezpečované. MsP sa podujala zabezpečovať prechody v dobrej vôli, čo sa i osvedčilo. Zabezpečovať ďalšie prechody už nie je v silách MsP.
Z uvedeného dôvodu Vám odporúčam obrátiť sa na štátnu políciu, ktorá prechody pri ZŠ nezabezpečuje, resp. zabezpečuje iba na začiatku a konci školského roka.
S pozdravom,Mgr. Jozef Tököly
náčelník MsP
02. október 2015

Kamil Klajman

Ďakujmem pekne za reakciu,
z mojich skúseností čo som sa stretol v iných mestách, (dosť veľa cestujem autom), nemusí byť prioritne prechod zabezpečený MsP, Nevie či by bol problém tam na dve hodnky postaviť nejakých nezamestnaných.

Ďakujem
Klajman

Diskusia

Diskusia k podnetu bola uzatvorená.

Podnet bol archivovaný a diskusia k podnetu uzatvorená. Pokiaľ problém pretrváva, prípade sa rovnaký problém vyskytuje opakovane, prosíme Vás o jeho aktualizáciu, alebo opätovné nahlásenie.