Ulica Janka Kráľa - bahnisko

Zodpovednosť za riešenie: Nové Zámky

Vyriešený

Zaslal: Martin Vyžinkár, 02. marca 2016

Na ulici Janka Kráľa sa chodník zmenil na parkovisko, dokonca sa tam prenajímajú parkovacie plochy - s týmto asi ťažko čosi spraviť. Následkom zmeny chodníka na cestu/parkovisko sa kus trávnika stal bahniskom – toto napraviť by už malo byť ľahšie. Mesiace chodím okolo a čakám, či toto miesto dá ktosi do poriadku. Nič. Zopár pokút pre „ľudí“ čo nerozoznajú rozdiel medzi chodníkom, cestou, parkoviskom a trávnikom to môže zmeniť - a hneď bude na to čo tu treba: obnova trávnika, výsadba, prípadne mechanické zábrany. Alebo to takto môže byť ďalej? Je nám to dosť dobré?

04. marec 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet. Bol zaevidovaný pod číslom 05866 a postúpený na Odbor komunálnych služieb. Po preverení skutkového stavu sa vyjadríme k podnetu presnejšie.

S pozdravom,


Nikoleta Makaiová
sekretariát primátora mesta Nové Zámky
16. marec 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.

Ďakujeme Vám za Váš podnet. Mesto –Mestský úrad v Nových Zámkoch , odbor komunálnych služieb vykonal ohliadku miestnej komunikácie na ulici Janka Kráľa. V rámci ohliadky bolo zistené poškodenie zatrávnenej plochy . Odbor komunálnych služieb zaradil opravu tejto plochy do harmonogramu prác v jarných mesiacoch roka 2016.
S pozdravom

Ing. Iveta Kmeťová
Odbor komunálnych služieb
20. marec 2016

Martin Vyžinkár

Dobrý deň. Ďakujem za odpoveď a tiež za informáciu, že oprava tejto plochy je zaradená do harmonogramu prác 2016.
Predsa ale zopár poznámok:
- toto je tak do očí bijúca plocha, že by nemalo byť potrebné žiadne "preverovanie skutkového
stavu" - všetci čo v NZ chodíme s otvorenými očami to vidíme. Pracovníci MsÚ, ktorých prácou
je správa mesta, by to mali vidieť prví!
- toto je tak do očí bijúca plocha, že mala byť dávno upravená aj bez upozornenia
- plochu bude upravovať Mesto, vynaloží na to nejaké prostriedky.....je to ale OK? Plochu predsa
zničili tí čo po nej jazdia. Boli sankcie? Bolo MsP sledované čo sa tam deje? Venoval sa tejto
ploche niekto z pracovníkov MsÚ? Myslel na túto plochu ako na miesto kadiaľ budú chodník-
cestu-parkovisko či čo tam je, opúšťať vozidla ten kto povolil zmenu chodníka na parkovisko?
Čo tak premýšlať dopredu a odhadovať následky? Nemuseli by sme potom chodiť okolo podobných perál nášho mesta.
05. máj 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.
Na základe Vášho podnetu ohľadom úpravy povrchu rozjazdených bývalých trávnatých plôch Vám odbor komunálnych služieb oznamuje, že jeho pracovníci upravili povrch spomínaných plôch vysypaním makadamovým kamenivom. Práce ukončili dňa 28.04.2016. Mesto Nové Zámky na danom priestore parkovacie miesta nikdy neprenajímalo a ani neprenajíma.

S pozdravom

Ing. Iveta Kmeťová
Odbor komunálnych služieb

Diskusia

Diskusia k podnetu bola uzatvorená.

Podnet bol archivovaný a diskusia k podnetu uzatvorená. Pokiaľ problém pretrváva, prípade sa rovnaký problém vyskytuje opakovane, prosíme Vás o jeho aktualizáciu, alebo opätovné nahlásenie.