Blokovanie parkovacieho miesta

Zodpovednosť za riešenie: Nové Zámky

V riešení

Zaslal: Vlasta Kociova, 07. apríla 2016

Uz niekolko rokov neopravnene zabera parkovacie miesto mot.vozidlo modrej farby Daewoo NZ7**** na Nabreznej ul.c.36. Nakolko majitel vozidla porusuje zakon 372/90 Zb $48VZN mesta o parkovani na uzemi mesta, preco este majitelka vozidla nebola vyzvana k odstraneniu od MsP, ked o tom maju poznatky? Dakujem

13. apríl 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.
Motorové vozidla Daewoo zaparkované na Nábrežnej č. 36 MsP registruje v zozname dlhodobo odparkovaných vozidiel. Držiteľka vozidla bola začiatkom roka 2015 príslušníkmi MsP upozornená na zaberanie verejného priestranstva. Držiteľka sa problém v roku 2015 snažila riešiť tak, že pravidelne premiestňovala vozidlo na iné miesto. Od roku 2016 je monitorované vozidlo na tom istom mieste. Bolo zistené, že na zmienené motorové vozidlo je uvalená exekútorská blokácia. Okrem uvedenej skutočnosti motorové vozidlo nemá platné STK ani EK čo rieši Okresný úrad. MsP v súlade s VZN č. 13/2015, ktorým sa mení a dopĺňa VZN o dani za užívanie verejného priestranstva číslo 7/2008 v znení VZN č. 9/2011, dáva podnet na vyrubenie poplatku za zaberanie verejného priestranstva na príslušný odbor MsÚ Nové Zámky.
S pozdravom


Mgr. Jozef Tököly
náčelník MsP
18. apríl 2016

Vlasta Kociova

Pan Mgr. Tokoly skutocnosti, ktore uvadzate neriesia dany problem nakolko nepojazdne vozidlo este stale neopravnene zabera verejne priestranstvo.
Ako prislusnici MsP mate podla zakona pravomoc vyzvat majitelku vozidla na odstranenie ( 372/90 Z.b.parag.47/1a ). Riesit ju mozete aj za nepravnene zaberanie VP podla platneho VZN.
Ak uz vozidlo nie je vo vlastnictve majitelky ako uvadzate ale patri exekutorskemu uradu, tak treba vyzvat exekutorsky urad aby odstranili vozidlo, ktore zabera VP.
21. apríl 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň p. Kociová

Na základe skutočností, ktoré som uviedol v reakcii na zaberanie verejného priestranstva motorového vozidla na Nábrežnej ul. č.36, som si veľmi dobre vedomí, že tieto problémy nevyriešia.
Príslušníkmi MsP bola začiatkom roka 2015 držiteľka mot. vozidla niekoľkokrát vyzývaná na odstránenie vozidla na čo reagovala presúvaním vozidla z miesta na miesto. Z uvedeného dôvodu MsP nevedela riešiť vozidlo za „trvalé státie“, podľa vtedy platného VZN č.7/2008 o dani za užívanie verejného priestranstva a VZN č.9/2011 ktorým sa mení a dopĺňa pôvodné VZN.
Posledné pokusy komunikovať s držiteľkou už boli neúspešné, nakoľko sa majiteľka zatajovala a zatajuje. Napriek exekútorskej blokácii MsP dala podnet na vyrubenie dane za zaberanie verejného priestranstva, nakoľko držiteľka je stále zodpovedná za vozidlo.
Problém dlhodobo odparkovaných motorových vozidiel v meste pretrváva niekoľko rokov. V snahe problém riešiť sme rokovali s kompetentnými zamestnancami Okresného úradu Nové Zámky z Odboru dopravy ako aj Odboru životného prostredia. Žiadaný efekt to neprinieslo napriek tomu, že MsP sa podarilo odstrániť z ulíc množstvo starých vozidiel. V roku 2015 MsP odstúpila na MsÚ 15 motorových vozidiel zaberajúce verejné priestranstvo z ktorých bolo držiteľmi 10 odstránených a 5 vozidiel na parkoviskách zostalo. Okrem uvedených vozidiel sa v roku 2015 podarilo dostať z ulíc ďalších 36 starých vozidiel zaberajúcich verejné priestranstvo.
Východiskom z danej situácie by bolo zriadenie stráženého parkoviska-vrakoviska, schváleného Okresným úradom Nové Zámky a zazmluvniť odťahovú službu, ktorá by na príkaz správcu komunikácie, na základe podnetu MsP, staré motorové vozidlo z miesta odstránila!

S pozdravom





Mgr. Jozef Tököly
náčelník MsP
21. apríl 2016

Vlasta Kociova

Pan Mgr. Tokoly ak bola niekolko krat vyzvana, chcem sa spytat kolkokrat jej bola udela aj pokuta?!?! Ak by som bola na jej mieste asi by som nebola ochotna platit opakovane pokuty mesiat co mesiac donekonecna.
07. apríl 2017

erika

Vrak vozidla na parkovisku pri parku na Nábrežnej ul.

Vozidlo tam stojí uz 2 roky a pomaly ho rozkrádajú...Bolo by dobré ho odstrániť, nakolko zaberá parkovavie miesto.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.