Podzámska ulica - zelená plocha nie je komunikácia pre autá

Zodpovednosť za riešenie: Nové Zámky

Vyriešený

Zaslal: Martin Vyžinkár, 23. januára 2017

Dobrý deň,
Pri komunikácii zo zástupcami firmy Brantner by bolo dobré zamerať sa na rozdiel v troch typoch priestranstiev mesta:
- Cesta
- Chodník
- Zelené plochy
Každá z plôch má iný účel a nie každá je určená pre pohyb motorových vozidiel. Vodiči zberných vozidiel často medzi troma spomenutými plochami nerozlišujú a vyberú si priamu trasu – príklad vidíte na priložených fotografiách. Podobné správanie možno nájsť aj na iných miestach a tiež v parkoch. Pri postupe „čo sa v zime naučíš v iných ročných obdobiach akoby si našiel“ máme potom v meste rozjazdené trávniky a zemou zanesené chodníky a cesty. Aj „vďaka“ takýmto vodičom.
Pritom riešením je pozerať sa pred seba a prejsť pár desiatok metrov navyše.
S pozdravom,
MV

01. február 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet. Zaoberá sa ním Odbor komunálnych služieb, o jeho priebehu Vás budeme informovať.

S pozdravom

Peter Kijaček
sekretariát primátora mesta
Mestský úrad Nové Zámky
07. február 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za podnet.
Zástupcovia firmy Branter Nové Zámky s.r.o. boli upozornení a požiadaní, aby si pri vyprázdňovaní smetných nádob neskracovali cestu cez trávnaté plochy, ale využívali spevnené komunikácie.



S pozdravom,

Ing. Barbara Alakszová

Mestský úrad Nové Zámky
Odbor komunálnych služieb

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.