Vstup do ZŠ Devínska pri športovej hale na ulici TGM (?)

Zodpovednosť za riešenie: Nové Zámky

Vyriešený

Zaslal: Martin Vyžinkár, 28. januára 2017

Dobrý deň, chcel by som vás poprosiť o zváženie možnosti vybudovania nového vstupu do areálu ZŠ Devínska. Množstvo detí do školy prichádza smerom od Podzámskej a Lastovičej ulice. Po prechode cez TGM musia prejsť okolo areálu školy až na Devínsku ulicu. Ak by bol vybudovaný vstup do ZŠ už za športovou halou (spolu s bezpečným priechodom pre chodcov na ulici TGM):
- Deti by nemuseli obchádzať celý areál školy
- Možno by rodičia mohli deti z áut vyložiť pri športovej hale na TGM
- Je možné, že by sa znížila frekvencia dopravy na Devínskej ulice počas rána.
P.S. Mimo témy odkazu – peší prechod medzi TGM a Devínskou nebol počas januára nijak udržiavaný, je tam verejné klzisko (foto).

Komunikácia so samosprávou o riešení podnetu

02. február 2017 Odpoveď

Dobrý deň, momentálne túto možnosť nezvažujeme, pretože žiaci by museli prechádzať do budov školy cez celú športovú zónu, ktorú tvorí futbalové a basketbalové ihrisko a bežecká dráha so škvárovým povrchom. Tu počas jarných, letných a jesenných školských mesiacov intenzívne prebiehajú hodiny telesnej výchovy a športovej prípravy, keďže, ako je verejnosti známe, vzdelávame žiakov so zameraním na futbal, atletiku a stolný tenis. Zvýšený pohyb prechádzajúcich žiakov by narúšal hodiny telesnej a športovej výchovy a mohol by ohroziť bezpečnosť všetkých žiakov.

S pozdravom

Mgr. Ľubica Halászová, riaditeľka ZŠ Devínska

Diskusia

Žiadne komentáre

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.