Vstup do ZŠ Devínska pri športovej hale na ulici TGM (?)

Zodpovednosť za riešenie: Nové Zámky

Vyriešený

Zaslal: Martin Vyžinkár, 28. januára 2017

Dobrý deň, chcel by som vás poprosiť o zváženie možnosti vybudovania nového vstupu do areálu ZŠ Devínska. Množstvo detí do školy prichádza smerom od Podzámskej a Lastovičej ulice. Po prechode cez TGM musia prejsť okolo areálu školy až na Devínsku ulicu. Ak by bol vybudovaný vstup do ZŠ už za športovou halou (spolu s bezpečným priechodom pre chodcov na ulici TGM):
- Deti by nemuseli obchádzať celý areál školy
- Možno by rodičia mohli deti z áut vyložiť pri športovej hale na TGM
- Je možné, že by sa znížila frekvencia dopravy na Devínskej ulice počas rána.
P.S. Mimo témy odkazu – peší prechod medzi TGM a Devínskou nebol počas januára nijak udržiavaný, je tam verejné klzisko (foto).

02. február 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, momentálne túto možnosť nezvažujeme, pretože žiaci by museli prechádzať do budov školy cez celú športovú zónu, ktorú tvorí futbalové a basketbalové ihrisko a bežecká dráha so škvárovým povrchom. Tu počas jarných, letných a jesenných školských mesiacov intenzívne prebiehajú hodiny telesnej výchovy a športovej prípravy, keďže, ako je verejnosti známe, vzdelávame žiakov so zameraním na futbal, atletiku a stolný tenis. Zvýšený pohyb prechádzajúcich žiakov by narúšal hodiny telesnej a športovej výchovy a mohol by ohroziť bezpečnosť všetkých žiakov.

S pozdravom

Mgr. Ľubica Halászová, riaditeľka ZŠ Devínska

Diskusia

Diskusia k podnetu bola uzatvorená.

Podnet bol archivovaný a diskusia k podnetu uzatvorená. Pokiaľ problém pretrváva, prípade sa rovnaký problém vyskytuje opakovane, prosíme Vás o jeho aktualizáciu, alebo opätovné nahlásenie.

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.