Prechody Bernolákov park - živý plot pri ceste

Zodpovednosť za riešenie: Nové Zámky

Vyriešený

Zaslal: Peter Szaló, 19. júna 2017

Životu nebezpečné prechody pre chodcov, prakticky nulová viditeľnosť chodcov pri prechode v strede Bernolákovho parku a prechode v zákrute pri Vunare. Živý plot popri ceste je absolútne nevhodný, treba urgentne odstrániť, kým tu nevyhasne ďalši život. Neostrihať, likvidovať! Plot často dorastá do výšky dospelého človeka. Posledná vážna nehoda dnes, 7:00. Velmi vážny problém, visia na tom životy našich detí i dospelých. Hlavne teraz v období, keď sa do Bernolákovho parku chodia rodiny zabavit na ihriská.

26. jún 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet. Zaoberá sa ním Odbor komunálnych služieb, o jeho priebehu Vás budeme informovať.

S pozdravom

Peter Kijaček
sekretariát primátora mesta
31. júl 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, živé ploty boli zostrihané už všetky, budú pravidelne strihané ešte na nižšiu výšku

S pozdravom
Peter Kijaček
sekretariát primátora mesta Nové Zámky
01. august 2017

Peter Szaló

Dobrý deň! Osobne chodím okolo týchto kríkov každý deň. Chcel by som sa spýtať, že ako a kto posúdil maximálnu bezpečnú výšku kríkov, kto to posúdil a rozhodol o strihaní? Budeme sa tváriť, že kríky nebudú už tvoriť riziko dopravnej nehody? Momentálne sú kríky cca 130-140cm vysoké po drobnej úprave. Aká je výška vodiča sediaceho v aute a kde je asi priemerná výška zorného poľa vodičov? Už len na priloženej fotografii je z tohoto uhla vidno, že vodiči vidia cca 40cm z chodníkovej časti prechodu. Kde je potom ešte rátané s tým, že pri 50km/h niekto zbadá dieťa na bicykli a stihne ubrzdiť? Nie každý vodič má reflexy ako pretekár! Tých pár kríkov odstrániť je taký problém? Keď tam chce niekto zeleň, tak nech ju dá na pravú stranu chodníka. Tam to nikomu vadiť nebude. Prečo myslíte, že si ľudia skracovali cestu do parku cez trávnik pred kríkmi? Asi to malo dôvod a nebolo to len z dôvodu lenivosti ísť na prechod. Denno denne vidím premávku z okna, je stále hustejšia a autá často nerešpektujú dodržanie rýchlosti. Lenže tadeto chodia aj záchranné zložky, ktoré sa musia ponáhľať! Neviem skrátka pochopiť prečo sa rozhodlo o úprave kríkov, aké je odôvodnenie. To životy detí či dospelých nič v dnešnom svete neznamenajú? Predsa nemôžeme niečo robiť spôsobom: "urobme aspoň niečo, nech sa nepovie, že sme nespravili nič". Pevne dúfam, že sa toto vyrieši správne.

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.