Ulica M. R. Štefánika - výsadba stromov bez opornej konštrukcie.

Zodpovednosť za riešenie: Nové Zámky

Zaslané samospráve

Zaslal: Martin Vyžinkár, 09. októbra 2017

Dobrý deň. Na ulici M. R. Štefánika boli nedávno dosadené chýbajúce stromy (lipy). Všetky stromy boli vysadené bez opornej konštrukcie. Mestské stromy môžu byť po výsadbe poškodené 1.) vetrom a 2.) ľudmi. Oporná konštrukcia má preto aj ochrannú funkciu - kmeň stromu je upevnený o oporný kôl, alebo je chránený trojicou kolíkov. V oboch prípadoch je kmeň ochránený pre zlomením. S týmto je pri výsadbe nutné (samozrejmé) počítať. Prečo to nerobíte aj Vy? Výsledok vidíte na priložených fotografiách. Predísť zlomeniu kmeňov stromov bolo úplne jednoduché a nenáročné - stačilo chrániť ich opornými kolmy. Preto Vás chcem požiadať o ochranu stromov ktoré sú zatiaľ nepoškodené, a tiež o dodržiavanie základných pravidiel pri výsadbe mestských stromov. S pozdravom, MV

10. október 2017

Peter

Presne tak, tie stromčeky mali byť ochránené opornou konštrukciou. Keby mali oporu, tak by sa nezlomili. Bohužiaľ, tieto stromčeky v piatok večer po prehratom zápase zlomili frustrovaní a podgurážení Nitrianski "fanúšikovia" HK Nitra, ktorí išli na železničnú stanicu... svoj hnev si vybili na nevinných stromčekoch. Mohlo byť asi 22 hodín. Na ulici robili strašný hluk a neporiadok...
Je mi ľúto mladých stromčekov. Na stromčekoch vidieť, že neboli zlomené ale dolámané. Obyvatelia ich v horúcom lete chodili polievať a vytrhávali okolo nich burinu. Nabudúce treba k stromčekom urobiť oporu - takú, aby boli chránené (pred vetrom alebo zlými ľuďmi).

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.