Križovatka

Zodpovednosť za riešenie: Nové Zámky

Neriešený

Zaslal: Miloš Hatala, 08. októbra 2018

Križovatka tvaru T nevystihuje dopravnú situáciu po odbočení na ul Roľnícka.Porušuje predpis IP 5 kde vodič má pred odbočením vedieť či sa dostane ako v tomto prípade na ul J.Krála.Zisťuje to až po odbočení..kde cca 40m.po odbočení je križovatka kde je zákaz vjazdu do jednosmerky a po pravej strane križovatky vjazd do slepej ulice takže zbytočne odbočil a je nútený vrátiť sa späť..Reálne táto križovatka slúži len pre obyvatelov sídliska ako parkovisko a dopravnú obsluhu..je to myslím riešitelné..

24. október 2018

Miloš Hatala

No zaujímalo by ma prečo sa neriešený problém, tejto križovatky nedá vyriešiť k spokojnosti vodičov.Problém som si všimol už dávnejšie..bol aj na VK vodič nemá šancu pokiaľ nie je miestny a nejde zaparkovať vedieť že cieľ jeho cesty ulica J.Krála po odbočení končí..je tedy obmedzený neúplným dopravným značením vrátením sa spať na hlavnú cestu, spomaľuje tým automaticky cestnú premávku čo by sa podla predpisov nemalo stať..Demontovaním prenosného dopravného značenia o zmene v dopravnej situácii na križovatke Ulíc Gugska a Roľnícka ostal stav značenia križovatky v pôvodnej verzii ako bolo pred zjednosmernením ulice Roľnícka a preto prichádza aj teraz po viac ako roku k zbytočným vjazdom do križovatky smer J. Kráľa. Značky zákaz vjazdu do jednosmernej ul. a slepá ulica sú zaiste v poriadku ale vedomosť o nich získa vodič až po odbočení ..čo nie logické.Preto vznikol aj tento podnet.. a mimochodom videl som cúvať a vracať sa na hlavnú cestu aj autoškolu.. možno ma aj tento fakt donútil k zamysleniu..

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.