Kupeckého-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: Pezinok

Vyriešený
meno
Oreo 27. mája 2019

Pred domom na chodníku na Kupeckého 33, parkuje terénne auto a zanecháva na chodníku riadnu olejovú škvrnu. Chcú pokutovať vodičov, ktorí nechajú malý fliačik olejový na parkovisku a tu je veľké znečistenia a auto tam parkuje stále i keď cez cestu má veľké parkovisko.

Dúfam, že moja anonymita sa zachová. Nechcem si nájsť napr.poškodené auto.

28. máj 2019

Miroslav Hornáček

Pripájam sa k tomuto podnetu a žiadam jeho riešenie. Obyvateľ domu PERMANENTNE parkuje na chodníku doslova vo svojich dverách, napriek tomu, že pár metrov cez cestu má obrovské voľné parkovisko!
A navyše z auta mu tečie olej, alebo čo to je, a chodník je už celý od toho špinavý a aj krivý.

Je to ale celkový problém parkovania na chodníku na Kupeckého ulici. Celý chodník, resp. asi pôvodne zamýšlaný cyklochodník, je už od parkujúcich áut kriví. O niečo vyššie pravidelne stáva nejaký červený Citroen, ale aj iné autá a pritom majú pred domov voľné miesto. Keď má niekto potrebu mať k životu 2, 3 a viac aút, nech si upravý pozemok pred domom, tak si ich tam mohol odparkovať. Tieto domy tú možnosť majú. Keď sú mu tie autá prednejšie ako strom alebo iná zeleň. Alebo nech parkuje na parkovisku pred trhoviskom. Je to dostatočne veľký priestor, aby sa tam zmestili autá kohokoľvek z Kupeckého ulice. A je to pre každého blízko.
29. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme Vám za podnet. Vo veci motorového vozidla MsP Pezinok už vykonala preverovanie a kontaktovala majiteľa. V danom prípade sa nejednalo o únik motorového oleja, ale o iné prevádzkové kvapaliny. Majiteľ vozidla musí dať chodník do pôvodného stavu.

Samotné parkovanie na chodníku upravuje zákon o cestnej premávke v § 52 ods. 2, nasledovne:
Iní účastníci cestnej premávky než chodci (napr. vodiči motorových vozidiel) nesmú chodník používať; to neplatí, ak dopravnou značkou alebo dopravným zariadením je určené inak alebo ak ide o zastavenie alebo státie vozidla, pri ktorom ostane voľná šírka chodníka najmenej 1,5 m okrem zóny s dopravným obmedzením spočívajúcim v zákaze zastavenia alebo státia a zóny s plateným alebo regulovaným státím


ZN MsP Pezinok, Mgr.Miloslav Bila
29. máj 2019

Oreo

Pokiaľ viem, tá zóna JE V ZÁKAZE ZASTAVENIA. Chodníky nie sú budované na záťaž motorových vozidiel, ale iba na prechádzanie chodcov. To auto parkuje celé na chodníku, znenie toho zákona je myslené parkovanie pri okraji cesty a čiastočne na chodníku, i keď to tam nie je vyslovene uvedené. Takže kľudne môžeme parkovať v meste na chodníku, ak nechám miesto 1,5 m. Fajn, aspoň nemusím hľadať miesto na parkovisku.
29. máj 2019

Vladislav Marušic

Pozemky pred domami na tej ulici su mestske takze ani tam nech neparkuju inde ako na prijazdovej ceste. Treba tam vysadit stromoradie aby tienilo na chodnik a odstranit spevnene parkovacie miesta, su asi nacierno
30. máj 2019

Miroslav Hornáček

Dnes ráno tam parkoval znova. To je proste nejaký pacient.
Spomínaný Citroen taktiež, pred domom voľné miesto a auto na chodníku.
Bohužiaľ odpoveď o 1.5m je štadardná a dala sa čakať. Neostáva iné len čakať, kým sa tento zákonný paškvil konečne zruší. Myslím, že sa o tom znova uvažuje, ale veľký optimista nie som.
31. máj 2019

andrej

Na Kupeckého je zákaz zastavenia ,autá nemajú na chodníku čo hladať.Chodník bol vybudovaný ako kombinovaný aj pre cyklistov ,má tak slúžiť už 24 rokov.Chodník je poškodený preto ,že mestská polícia nepokutuje.V SOBOTU stávajú autá aj v križovatke zo Zámockou a na chodniku ktorý nemá ani 1,5m .Jednoducho nahulváta.K sadeniu stromov:vedla chodníka určite nie .Ochranné pásmo vedenia NN navyše v tom páse zelene vedú všetky siete . Citroen parkoval aj dnes.
01. jún 2019

Miroslav Hornáček

ten zákaz platí pre zastavenie na ceste ale nie na chodníku. Na Slovensku máme svetovú raritu a to možnosť legalne používať chodník ako parkovisko. Až sa toto nezmení zákonom tak sa nedá nič. ten chodník síce mohol byť vybudovaný ako cyklo ale dnes tam nie je k tomu žiadna značka, takže oficiálne je to len obyčajný chodník. takže policajti keby chceli tak môžu cyklistu legálne pokutovať, zatiaľ čo auto tam môže legálne parkovať. Zrovna tú sobotu by som bol ešte schopný akceptovať kadečo, dokonca aj toho pacienta s Jeepom pri dome. keď ale v obyčajne dni je možnosť parkovať na normálnom parkovisku a niekto to nie je ochotný, lebo by musel urobiť o päť krokov naviac, tak to sa akceptovať nedá.
06. august 2019

Odpoveď samosprávy

Na mieste bola vykonaná kontrola pracovníkom referátu životného prostredia, chodník je dostatočne vyčistený.

Mestská polícia Pezinok
08. august 2019

Oreo

voda a blato momentálne nie sú, ale mastný fľak zostal

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.