Nelegálne parkovanie na Beethovenovej

Zodpovednosť za riešenie: Piešťany

Neriešený
meno
Marek 11. apríla 2018

Beethovenova ulica sa stala veľkým nelegálnym parkoviskom, kam chodia parkovať autá bežne už aj so značkami cudzích okresov. Cez deň býva zastavaná od úrovne kina až po budovu riaditeľstva kúpeľov. Okrem zákazu vjazdu, vodiči spôsobujú mnohé ďalšie priestupky, ako je parkovanie na chodníku bez ponechania 1,5 m, parkovanie bez ponechania dostatku miesta na ceste, vjazd a parkovanie na cestičke pre chodcov, státie na rezervovaných miestach pre držiteľov karty A.

Mesto v zastúpení mestskou políciou dlhodobo a systematicky nevymáha a nepokutuje tieto pravidlá. Nemá zmysel hlásiť individuálne priestupky, pretože problém je SYSTÉMOVÝ a KAŽDODENNÝ, daný tým, že ho polícia ignoruje a toleruje, a preto stále viac ľudí pokojne ignoruje pravidlá.

Orgány platené z daní, začnite si plniť povinnosti!

11. apríl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Podnet bol zaslaný Mestskej polícii v Piešťanoch.


Mestský úrad Piešťany
13. apríl 2018

gogo

nacelnik ti odpovie, ze mame malo parkovacich miest a porusovanie toleruju. to mas v Piestanoch tak.
13. apríl 2018

Marek

Ak tak spraví, oslovím mestských poslancov, aby zaradili do programu zastupiteľstva bod s názvom Odvolanie náčelníka mestskej polície. Dôvod: hrubé zanedbávanie plnenia svojich povinností, nekompetentnosť, porušovanie zákonov, zhoršovanie problémov vzniknutých z neplnenia svojich povinností, atď.

Ale celé mesto je takto laxne vedené, totálne chýba nejaká koncepcia. Vedenie nemá žiaden vzťah k mestu. To je vidieť, že ide tak nenápadne plánovať vnútorné parkovisko na Royovej, čo keď zistia obyvatelia, tak sa búria. Nie aby si tak trochu dopredu zistilo situáciu. Proste nevie povedať, že aha tu je územný plán a takéto pravidlá by mali na týchto miestach platiť, tu je miesto na parkovanie, tu sa neparkuje a keď je to mimo vyhradených miest, tak to kontrolujeme. Je im to totálne jedno ako sa obyvatelia cítia, inak by uvažovali koncepčne, napr. tak že sa budú snažiť obmedzovať dopravu v centre ako sa to deje v civilizovaných krajinách.
16. apríl 2018

martin

Výborne, súhlasím!!!
23. máj 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
uvedená vec je v riešení s odborom dopravy a príslušníkmi PZ.



Mestská polícia Piešťany

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania