Bratislavská-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: Piešťany

Uzavretý
meno
A. N. 24. februára 2020

Na zrekonštruovanej časti Bratislavskej ulice by bolo potrebné vyriešiť parkovanie. Autá parkujú na zeleni ktorú poškodzujú a ničia. Tiež je časté parkovanie na príjazdovej ceste do dvora tak, že auto trčí do hlavnej cesty a ešte aj zasahuje do chodníka.

25. február 2020

Jozef .

Tak takéto parkovanie to je totálne chrapúnstvo. Naša samospráva sa na to samozrejme vykašle aj s našim environmentálnym primátorom.Prípadne odpíše nič neriešiacu odpoveď. Mesto by malo zabezpečiť aby polícia či už štátna alebo mestská neustále kontrolovali a pokutovali.Do pol roka by sa vodiči naučili to čo sa mali naučiť v autoškole.
27. február 2020

Kane Citizen

chrapunstvo!
hodim sem dalsie foto
dufam ze to parkovanie neodkladne budu riesit, ved peso sa neda prejst takmer.
Vysvetlenia a vyhovorky typu ze sa im to nechce davat do dvora alebo garaze nikoho nezaujimaju ani to ze sa nezmesit alebo podobne.
Parkovanie na chodniku /ceste by mali riesit vsade aj na Sladkovicovej tam je to tiez problemove a nebezpecne
ludai maju rodine domy, dvor garaz ale nechce sa im to dat do vnutra tak blokuju mestsek pozemky toto sa musi zmenit
04. marec 2020

Milan

Tento Citroen takto parkuje dennodenne, kríky sú úplne zdevastované. Pred niekoľkými dňami sa na ploche určenej na trávu a kríky objavili zatrávňovacie kocky, predpokladám, že na to, aby tam majiteľ mohol v pohode parkovať!!! Tak toto je už hádam naozaj priveľa!!! To si každý bude môcť na vyhliadnutej ploche vytvoriť parkovisko?! Tak skúsme to napr. v parku a miesta na parkovanie bude pre nás všetkých dosť!!!
Polícia chodí okolo dennodenne a nič!!!
Samospráva odpíše - ďakujeme, postúpené príslušným orgánom - a nič sa nedeje!!! Načo potom platíme políciu a mesto?
04. marec 2020

Milan

Bratislavská-parkovanie-problémové

Tento Citroen takto parkuje dennodenne, kríky sú úplne zdevastované. Pred niekoľkými dňami sa na ploche určenej na trávu a kríky objavili zatrávňovacie kocky, predpokladám, že na to, aby tam majiteľ mohol v pohode parkovať!!! Tak toto je už hádam naozaj priveľa!!! To si každý bude môcť na vyhliadnutej ploche vytvoriť parkovisko?! Tak skúsme to napr. v parku a miesta na parkovanie bude pre nás všetkých dosť!!! Za skrášlenie tejto časti mesta boli vynaložené nemalé finančné prostriedky a takto to prichádza navnivoč?!
Samospráva a polícia o tom vedia a nie sú schopní s takýmito jedincami urobiť poriadok!!? Či sú to tí "vyvolení", na ktorých platia výnimky?! Bude zaujímavé sledovať postup mesta a prísl.orgánov. Čakáme....
05. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Vyjadrenie Mestskej polície:
Foto č. 1: Vozidlo parkujúce na zeleni sa dopúšťa priestupku proti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke podľa §25 zák. č. 8/2009 Z.z. V prípade zistenia obdobného konania je potrebné, aby občan bezodkladne kontaktoval tiesňovú linku 158 resp.159, aby bolo možné uvedenú vec riešiť.
Foto č. 2: Vozidlo parkujúce na príjazde k domu: v tomto prípade pravdepodobne nejde o spáchanie priestupku proti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke., nakoľko zák. č. 8/2009 Z.z. upravuje parkovanie na chodníku, kde musí pri parkovaní na chodníku zostať voľný priestor 1,5 m. V tomto prípade vozidlo neparkuje na chodníku, ale na príjazdovej ceste k domu.
Bola vykonaná previerka na mieste, kde nebolo zistené porušenie zák.č.8/2009 Z.z.
S pozdravom
Gogi

D. Moretová, Kancelária primátora
05. marec 2020

Milan

Odpoveď samosprávy : treba volať 158, alebo 159. Prečo??? Veď polícia tade chodí dennodenne!! A to auto tam parkuje každý deň!!!
A čo tie uložené zatrávňovačky? Na to nedáte odpoveď??
06. marec 2020

Jozef .

Meská polícia nerieši vôbec nič čo nemusia a keď musia tak hľadajú spôsob ako nič neriešiť.Takú odpoveď môže napísať len ... slušne povedané človek ktorý nemá v takejto inštitúcii vôbec čo hľadať.Autá zasahujú do chodníka a blokujú ho.By som chcel vedieť ským z msp sa poznajú tí parkujúci. A to budú naši msp- kači mať nárok na výsluhový dôchodok...len neviem za čo.
09. marec 2020

A. N.

Už je tam aj dlažba. Autá tam parkujú pred výjazdom z bočnej uličky na hlavnú cestu, ten čo vychádza na hlavnú toho veľa neuvidí cez zaparkované auto.
09. marec 2020

Ondrej

Nechápem prečo je podnet uzavretý, keď pretrváva.
Jo a tú dlažbu tam neosadil nik iný ako sám poslanec mestského zastupiteľstva veľký pán Beňačka nedotknuteľný. Ten Citroen je tiež od neho.
10. marec 2020

Jozef .

Jáááj no tak potom to je jasné to sa nerobí preto nič ... A ani sa nič nevyrieši ostatne to tak
10. marec 2020

Jozef .

Najlepšie by bolo keby mu tam niekto dlhodobo odparkoval auto. :-))
13. marec 2020

Milan

Pošleme TV
30. marec 2020

Ondrej

Mimochodom, ako môže odpovedať na takýto podnet človek, čo nepozná zákon. Zákon 8/2009 totižto pojem “príjazdová cesta k domu” nepozná!!!

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.