Urbánkova-strom-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: Prešov

V riešení
meno
Michal 09. novembra 2020

Týmto by som chcel požiadať o vysadenie stromov pri Toryse okolo mestského chodníka neďaleko Urbánkovej ulice. S mestom som to riešil avšak doteraz oficiálne na to podnet nie je, tak ho chcem týmto zaevidovať, aby obyvatelia vedeli, že MsÚ to má v riešení a podľa mojich posledných info z toho možno raz niečo bude. Verím, že tento podnet nebude v riešení ďalšie dlhé roky nakoľko od výrubu topoľov sa premárnili už 3 roky. Bolo tam vyrúbaných 23 obrovských topoľov, ktoré čistili vzduch a znižovali teplotu tienením. Teraz tam je pusto, ostali 2 či 3 lipy. Ideálne vysadiť namiesto lámavých topoľov lipy, aby vznikla po rokoch pekná lipová alej. Pozemok je štátny v správe železníc, ktoré s výsadbou súhlasili, ale má ju financovať mesto. Mesto má na účte viazanom na zeleň cca 1 milión eur, to by problém nemal byť a tiež ani cudzí pozemok... lebo podľa zákona o obciach sa obec má starať o zeleň na všetkých verejných priestranstvách bez ohľadu na vlastníka (viď. foto 4). Zároveň sa týmto ospravedlňujem mestu, že som v komunikácii s nim uviedol, že práve ono žiadalo ŽSR o výrub daných topoľov, ale v skutočnosti žiadalo iba o ich orez - túto zlú informáciu pre mňa vyprodukoval okresný úrad. Je tragédiou našich zákonov, že za mimoriadny výrub nie je povinnosť náhradnej výsadby a musíme o ňu doslova žobrať.

10. november 2020

Odpoveď samosprávy

Týmto potvrdzujeme doručenie Vášho podnetu, pričom mesto Prešov tento podnet preskúma a podľa možností prijme opatrenia na nápravu. O výsledku jeho vybavenia bude bezodkladne informovať doménu www.odkazprestarostu.sk.

Mestský úrad v Prešove
13. január 2021

Jozef

Kedy budu doplnene stromy, ktore boli vyrubane?
18. január 2021

Odpoveď samosprávy

Mesto Prešov je v procese rokovania so ŽSR o lepších a výhodnejších podmienkach získania právneho titulu pre užívanie uvedeného pozemku. Následne bude možné realizovať výsadbu nových drevín aj komplexnú starostlivosť o pozemok.
Ďakujeme Vám za Váš podnet, vážime si Vašu snahu o zlepšenie prostredia v našom meste.

Odbor územného rozvoja, architektúry a výstavby MsÚ
12. júl 2021

Michal

Prosím po polroku o preposlanie v akom stave to je, či sa budú konečne teraz v jeseni, takmer 4 roky po výrube, sadiť nové stromy a vznikne pekná nová alej okolo Torysy ako sa patrí.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania