Poškodenie komunikácie

Zodpovednosť za riešenie: Iný subjekt

Neriešený
meno
Emília Mensárová 13. marca 2013

V súvislosti s vykonávaním geologického prieskumu pre stavbu "Tunel Okruhliak" bola poškodená mestská prístupová komunikácia na ulici K Okruhliaku v celkovej dĺžke cca. 170 m. Prístupová komunikácia bola spevnená kamenivom tak, že umožňovala prejazd osobnými motorovými vozidlami pre obyvateľov lokality. Realizátor prieskumu však pri využívaní tejto komunikácie svojimi terénnymi a dodávkovými automobilmi nebral ohľad na poveternostné podmienky a extrémne podmáčaný podklad, čím fakticky spôsobili neprejazdnosť komunikácie (vyjazdené koľaje) pre obyvateľov lokality či už peši alebo osobným motorovým vozidlom.
Požadujem nápravu vo forme opravy komunikácie do pôvodného stavu.

15. marec 2013

Anonymný užívateľ

Toto by som urcite adresoval NDS
20. marec 2013

Odpoveď samosprávy

Uvedený podnet patrí do kompetencie samosprávy mesta Prešov. Podnet bol zaevidovaný na MsÚ v Prešove a pridelený na vybavenie vecne príslušnému organizačnému útvaru MsÚ, ktorý o výsledku jeho vybavenia bude bezodkladne informovať doménu www.odkazprestarostu.sk
S pozdravom
02. máj 2013

Odpoveď samosprávy

Na základe Vášho podnetu Mesto Prešov, Sekcia stavebného úradu a urbanistiky, oddelenie hlavného architekta mesta a územného plánovania, vyzvalo spoločnosť GEOFOS s.r.o Žilina, vykonávajúcu geologický prieskum pre stavbu R4 Prešov – severný obchvat na okamžitú nápravu.
Ďakujeme Vám za Váš podnet a tiež za Vašu snahu o zlepšenie prostredia v našom meste.

07. september 2013

Odkazprestarostu.sk

Prosíme Vás - užívateľov portálu,aby ste nás informovali v prípade, ak sa situácia akokoľvek zmení alebo dôjde k odstráneniu problému . Až po vykonaní nápravy bude status podnetu zmenený na "vyriešený", alebo v prípade nekonania samosprávy na "neriešený". Vopred ďakujeme
25. október 2013

Emília Mensárová

Ani po niekoľkých mesiacoch nie je situácia vyriešená. Aj keď k čiastočnej náprave došlo (k oprave došlo len na časti komunikácie), naďalej však táto prístupová komunikácia bola využívaná ťažkou dopravnou technikou, a týmto bola opätovne poškodzovaná. Z tohto dôvodu opätovne požadujem nápravu vo forme opravy komunikácie do pôvodného stavu a zároveň osadenie vhodného dopravného značenia zakazujúceho vjazd iných motorových vozidiel, než osobných motorových vozidiel obyvateľov tejto lokality.
26. október 2013

Anonymný užívateľ

treba opat vyzvat NDS, nech vyzve "GEOFOS s.r.o Žilina, vykonávajúcu geologický prieskum pre stavbu R4 Prešov", nech vykonaju napravu
30. október 2013

viera

pani mensarova, ved aj ked ste stavali dom vy, kvoli vam tiez prechadzali tazke motorove vozidla cez tuto komunikaciu...!
30. október 2013

renata

vcera sme museli s vlastnych nakladov cestu opravit aby sa mohlo po nej ako tak prejst...pozemok pri tejto ceste si niekto vybagroval a tymposkodil pristupovu cestu..

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania