Vyvalená značka, ukradnutá "stopka", situácia je nebezpečná

Zodpovednosť za riešenie: Prešov

Vyriešený
meno
Richard Drutarovský 17. januára 2014

Na výjazde z obslužnej komunikácie na ulici Pod Kalváriou smerom na ulicu Obrancov mieru blízko križovatky s Kollárovou uliciu je "vyvalená" dopravná značka, leží na zemi.

Taktiež bola ukradnutá značka "Stoj, daj prednosť v jazde", čím sa križovatka stala nebezpečnou a hrozia škody na majetku, zdraví alebo živote.

Odporúčam značku "Stoj, daj prednosť v jazde" umiestniť na stĺpik spoločne so značkou "Obytná zóna", keďže doterajšie umiestnenie v chodníku sa neosvedčilo (samozrejme, ak to norma dovoľuje). Značka totiž prekážala chodcom a tak sa už opakovane niektorí so situáciou vysporiadali tak, že značku "vytrhli".

Faktom je, že umiestniť stĺpik dopravnej značky do pomerne úzkeho frekventovaného chodníka, to nie je najrozumnejší nápad.

17. január 2014

Odpoveď samosprávy

Týmto potvrdzujeme doručenie Vášho podnetu, pričom mesto Prešov tento podnet preskúma a podľa možností prijme opatrenia na nápravu. O výsledku jeho vybavenia bude bezodkladne informovať doménu www.odkazprestarostu.sk.
23. február 2014

Richard Drutarovský

Vyvalená značka už opäť stojí, chýbajúca stopka bola doplnená a osadená. Málo peňazí to žiaľ nestálo, škoda každej značky, ktorú niekto ukradne.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania