Strojnícka-cesta-výtlk

Zodpovednosť za riešenie: Iný subjekt

V riešení
meno
Ján Inaš 03. septembra 2019

Na začiatku obce Ľubotice pri OC Max je zrušená značka max.povolená rýchlosť 80km/hod prelepením dvoma pásikmi, čo znamena že je tam povolená rýchlosť 50 km/hod. Pár metrov za ňou je prenosná dopravná značka znižujúca povolenú rýchlosť 50 km/hod. na 50 km/hod. Tento nezmysel pokračuje o pár sto metrov ďalšou prenosnou značkou, koniec 50 km/hod na ceste kde je aj tak naďalej platná 50 km/hod. Toto je miesto kde sa každý logický mysliaci vodič, idúci naďalej povolenou 50 km/hod stáva terčom "útokov" svetlami, trúbami ba aj verbálnymi gestami od logicky nemyslicich vodičov ... čo je bohužiaľ väčšina. Na odstránenie tohto dopravného paškvilu pritom stači odlepiť z prvej značky 80km/hod dva rušiace pásiky.
Upozornenie: fotografia je ilustračná a tip podnetu je zle dopravne značenie !

03. september 2019

Matej

Trošku by som to poupravil v zákone stanovenom riešení pretože nestačí len odstrániť dva pásiky. Ako uvádzate, za preškrtnutou/zrušenou ZDZ B 31a (80 km/h) je dočasná ZDZ B 31a (50 km/h). Táto tam je zbytočná nakoľko tam momentálne je MPR 50 km/h. Za ňou je dočasná ZDZ B 29a a za celým obmedzením je dočasná ZDZ B 39. ZDZ B 39 podľa zákona ruší platnosť iba štyroch značiek a to B 29a, B 30a, B 31a a C 15. Čiže ruší nám dočasnú ZDZ B 31a a keďže sme v obci, pokračujeme naďalej 50 km/h (čiže Váš návrh o odstránení dvoch pásikoch by nebol zákonným riešením)! A dočasná ZDZ B 29a stále platí. Takže v tomto prípade by bolo potrebné vrámci zákona odstrániť ZDZ B 31a (50 km/h), namiesto B 39 osadiť dočasnú ZDZ B 29b a B 31a (80 km/h). Lebo momentálne je po Nižniansku ulicu zákaz predchádzania a maximálna povolená rýchlosť 50 km/h. Prikladám aj grafické spracovanie.
03. september 2019

Ján Inaš

Pán Matej.
Nepriehľadné označenie značiek z dopravných pravidiel urobilo z vášho príspevku guľaš.
Ale ja zopakujem.
Na uvedenom úseku (v obci) cesty od Vihorlatskej ulice až po križovatku na odbočenie do Ľubotic je zrušením značky 80km/hod povolená iba rýchlosť 50km/hod …. čo znamená že obe prenosné dopravné značky sú nezmysel. Ich význam by bol iba vtedy, ak by bola platná značka 80km/hod, lebo táto značka by nadobudla platnosť po skončení platnosti prenosných dopravných značiek.
O značke zákazu predchádzania som nepísal, ale budiš. Vyhláška hovorí.
(9) V obci sa nepovažuje za predchádzanie, keď vozidlá v jednom jazdnom pruhu idú rýchlejšie ako v inom jazdnom pruhu.
To znamená že k predchádzaniu tam vlastne ani nemôže dôjsť … a tak aj táto značka je nezmysel.
04. september 2019

Odpoveď samosprávy

Týmto potvrdzujeme doručenie Vášho podnetu, pričom mesto Prešov tento podnet preskúma a podľa možností prijme opatrenia na nápravu. O výsledku jeho vybavenia bude bezodkladne informovať doménu www.odkazprestarostu.sk.

Mestský úrad v Prešove
10. september 2019

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Riešenie je v kompetencii Slovenskej správy ciest.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania