Pod Kalváriou-osvetlenie-nevhodné (silné a pod.)

Zodpovednosť za riešenie: Prešov

V riešení
meno
Ján Haluška 26. mája 2020

V meste Prešov stále pribúda zbytočné, nevhodné, obťažujúce a nebezpečné osvetlenie priechodov pre chodcov. S poľutovaním sa dozvedáme že napriek tomu, že mesto bolo informované o zbytočnosti, nevhodnosti a nebezpečnosti osvetľovania priechodov, to vytrvalo a tvrdohlavo robí. Okrem toho mesto informačnými kanálmy šíri mýtus o bezpečnejších priechodoch. V skutočnosti nám iba ponúka falošný pocit bezpečia a falošné PR.
Je dokázané mnohoročným výskumom a pozorovaním, že osvetlený priechod pre chodcov nemá vplyv na bezpečnosť. Okrem toho súčasné LED osvetlenie nie je vhodné na účel na ktorý sa používa. Má závažnú smrteľnú osvetľovaciu chybu - oslnenie a nevhodné SPD. Moje vyjadrenie nie je subjektívny názor. Sám som bol terčom na tomto priechode, pritom som čakal na ostrovčeku + reflexnú vestu

28. máj 2020

Odpoveď samosprávy

Týmto potvrdzujeme doručenie Vášho podnetu, pričom mesto Prešov tento podnet preskúma a podľa možností prijme opatrenia na nápravu. O výsledku jeho vybavenia bude bezodkladne informovať doménu www.odkazprestarostu.sk.

Mestský úrad v Prešove
11. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Vašu požiadavku sme odstúpili zmluvnému partnerovi - prevádzkovateľovi verejného osvetlenia na priame vybavenie.

Ďakujeme Vám za Váš podnet a vážime si Vašu pozornosť ako vnímavého občana tohto mesta a za predpokladu doručenia ďalších podnetov sme pripravení na ich riešenie.
19. júl 2020

Ján Haluška

Mesto si asi myslí že sa pridali bezpečnostné prvky, ale realita je iná. Priechod je hlavne večer a v noci nebezpečnejší pre oslnenie z LED.
https://presov.korzar.sme.sk/c/22449247/na-priechode-pridali-bezpecnostne-prvky-kolizie-aj-tak-neubudli.html#storm_gallery_163991
Okrem toho, mesto musí zmeniť postoj k podnetom a pracovať na osvete. Chýba manuál ako sa správať na priechodoch a na iných miestach. Bicyklisti aj chodci si žijú vo vlastnom svete a nechápu, že ich auto zrazí aj na priechode. Riešenie existuje. Koľko rokov budeme čakať?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania