Levočská-vandalizmus-graffiti

Zodpovednosť za riešenie: Prešov

V riešení

Komplet celá stena posprejovaná na novom moste, podchod cez Levočskú ulicu. Žiadam podať trestné oznámenie za poškodzovanie mestského majetku. MsP ma rozpočet značne navýšený, ale nebadať výsledky, aby bolo v meste menej grafitti.

08. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Týmto potvrdzujeme doručenie Vášho podnetu, pričom mesto Prešov tento podnet preskúma a podľa možností prijme opatrenia na nápravu. O výsledku jeho vybavenia bude bezodkladne informovať doménu www.odkazprestarostu.sk.

Mestský úrad v Prešove
08. jún 2020

Michal

Len dodám, že viem, že síce ide o investíciu Slovenskej správy ciest, ale podľa mojich info by to malo byť odovzdané do majetku mesta Prešov ako súčasť chodníka pre peších a cyklistov.
14. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Na mestskú políciu bo postúpený podnet, prijatý na doménu Odkaz pre starostu ohľadne posprejovanej steny na novom moste, podchod cez Levočskú ulicu. Oznamovateľ žiada podať trestné oznámenie za poškodzovanie mestského majetku.
Keďže sa nejedná o mestský majetok, ale o majetok Slovenskej správy ciest, bol kontaktovaný príslušný zodpovedný pracovník SSC Investičná výstavba. pracovisko Prešov, ktorý nás informoval, že už majú vedomosť o posprejovaní steny mosta a taktiež už v tejto súvislosti podali trestané oznámenie na PZ SR, ktorý je vecne príslušný v predmetnej veci konať. Mestská polícia v súvislosti s podnetom vykonala miestne šetrenie a vec zdokumentovala. Zároveň bolo SSC doporučené zabezpečenie majetku využitím moderných technických zariadení ako sú napr. kamerový systém, fotopasce a pod. Podľa slov zodpovedného pracovníka SSC opätovne zdokumentujú poškodenie a v prípade nových vecí sa obrátia na PZ SR.

Mestská polícia

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania