Námestie mládeže-fontánka-nefunkčná

Zodpovednosť za riešenie: Prešov

Vyriešený

Zas a znova nefunkcna fontana v parciku namestia mladeze. Uz treti den je sucha. Ziadam doslednu kontrolu funkcnosti vsetkych fontan v meste a kratit spravcovskej firme faktury. To v Presove ani taka primitivna stara technologia ako je cerpanie a striekanie vody nemoze fungovat, co by sme potom pokrocilejsie modernejsie chceli, aby tu fungovalo, ze.

24. jún 2020

Michal

Ziadam riesit spolocne s podnetom Prostĕjovská-fontánka-nefunkčná https://www.odkazprestarostu.sk/presov/podnety/93733/prostejovska-fontanka-nefunkcna a vyvodit voci firme aj zodpovednost, fontany nefunguju, ale faktury sa platia
26. jún 2020

Lukáš

Voda z fontany je "historicky" docerpavana z rieky Torysa, ktora je po dlhodobych vydatnych dazdoch znecistena. Takze ak by sa fontana spustila, urcite by tu vyskocil novy podnet o spinavej vode vo fontane.
26. jún 2020

Michal

Ano, ludia o tom vedia, ze voda je z Torysy, tak s tym rataju, ze za dazda nie je cista, neviem, aby sa na to stazovali. Filtre by tam mali byt, aby hruba spina neisla a neupchala. Za 100 tis eur rocne za prevadzku par fontan si myslim, ze pri takych malych fontankach aspon jednej za rok by mali vymenit technologiu a tu v parciku nam. mladeze napojit na normalnu vodu, ved ta voda sa tam recykluje dookola, nie vsetko co strieka je odpad, iba co sa odpari a odfukne vietor mimo.
29. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Týmto potvrdzujeme doručenie Vášho podnetu, pričom mesto Prešov tento podnet preskúma a podľa možností prijme opatrenia na nápravu. O výsledku jeho vybavenia bude bezodkladne informovať doménu www.odkazprestarostu.sk.

Mestský úrad v Prešove
30. jún 2020

Marek Seliga

Dnes 30.6.2020 fontána fungovala
30. jún 2020

Michal

A ako? Takto... z jednej trysky na 30cm? Vid. foto.
10. júl 2020

Michal

Tento týždeň fontána napr. 07.07.2020 o 09:40 hod. nefunkčná vôbec viď foto a niektoré iné dni funkčná tak na 20%, jedna tryska 30cm.
13. júl 2020

Marek Seliga

A to akože koľko cm je potrebných?
13. júl 2020

Michal

Cca 2m az 2,5m vzdy ta fontana striekala z 2 trysiek, kto tadial chodi, tak vie. Ovsem taraz sa o fontany stara firma zaoberajuca sa osvetlenim, tak to tak aj vyzera. Dalsia fontana v nedelu nefunkcna... Zaujimave, ze v Kosiaciach kedykolvek som tie fontany funguju a striekaju ako maju a to su teda trochu ine fontany nez tie jednoduche v PO a ani tie nevie firma prevadzkovat.
13. júl 2020

Michal

No, dal som si tu namahu a dohladal foto z minosti ako ta fontana ma striekat, nech sa paci.. neviem do akej miery portal foto skomprimuje a vodu na oblobe nebude vidiet, ale siaha uplne az po horny okraj foto ako ukazuje sipka a este vyssie, tak si zratajte pomerne k vyske fontany kolko to je metrov.
16. júl 2020

Marek Seliga

Dnes 16.7.20, cca 15:50striekala z oboch trysiek,
12. august 2020

Odpoveď samosprávy

Prevádzka mestských fontán je zabezpečovaná zo strany dodávateľskej spoločnosti v súlade so zmluvou a jej dodatkom, avšak funkčnosť fontány na Námestí mládeže značne ovplyvňuje jej technológia a voda, ktorá je čerpaná z priľahlej rieky Torysa a nasávaná potrubím z dna rieky sacím čerpadlom. Kvalita a čistota vody v rieke značne ovplyvňuje funkčnosť a prevádzku fontány. Veľkým problémom tejto fontány sú aj opakujúce sa graffity a pri ich opakovanom premaľovávaní musí byť fontána vypustená a následne opätovne daná do prevádzky. Pri kontrole prevádzky fontán v 26. – 28. týždni roku 2020 predmetná fontána bola v prevádzke, graffity boli odstránené, avšak kvalita vody vo fontáne bola ovplyvnená kvalitou vody v rieke Torysa, ktorú ovplyvňujú opakujúce sa prívalové dažde. Po zlepšení kvality vody v rieke Torysa dodávateľská spoločnosť vymení vodu aj vo fontáne.
Ďakujeme Vám za doručenie podnetu a všímavosť.

Odbor životného prostredia a dopravnej infraštruktúry MsÚ

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania