Jazdecká-chodník-výtlk

Zodpovednosť za riešenie: Prešov

V riešení
meno
Michal 13. júla 2020

Rozbitý chodník pre chodcov pri Toryse pri Spravbytkomfort

13. júl 2020

Marek Seliga

Katastrofa toto...
14. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Týmto potvrdzujeme doručenie Vášho podnetu, pričom mesto Prešov tento podnet preskúma a podľa možností prijme opatrenia na nápravu. O výsledku jeho vybavenia bude bezodkladne informovať doménu www.odkazprestarostu.sk.

Mestský úrad v Prešove
20. august 2020

Marko

Dobrý deň,
chcel som dať podnet na chodníky popri Toryse po celej dĺžke sidliska III (hlavne na východnej strane rieky), no vidím, že už to je zadané.
Je to katastrofálne po celej dĺžke, hrozné, že mesto nemá park a jedno existujúce pekné prírodné miesto pozdĺž Torysy, kde by sa dalo prechádzať je roky zdevastované. Páni poslanci by sa mohli povinne prechádzať popri Spravbytkomforte od Požiarnickej až po Bajkalskú, kde by mohla byť krásna oddychová zóna popri rieke, je to nepokosené, tráva visí až do polovice chodníka, lavičky sú zdevastované, chýbajú koše, asfalt rozbitý... Fakt jedna katastrofa. Nechceme za pomerne nízke náklady rozšíriť oddychové zóny týmto smerom? Veď sa jedná iba o opravu existujúceho - nie výstavbu nového... !!!
Vopred vďaka za vyjadrenie, páni poslanci...
21. august 2020

Odpoveď samosprávy

Týmto potvrdzujeme doručenie Vášho podnetu, pričom mesto Prešov tento podnet preskúma a podľa možností prijme opatrenia na nápravu. O výsledku jeho vybavenia bude bezodkladne informovať doménu www.odkazprestarostu.sk.

Mestský úrad v Prešove
21. august 2020

Odpoveď samosprávy

Týmto potvrdzujeme doručenie Vášho podnetu, pričom mesto Prešov tento podnet preskúma a podľa možností prijme opatrenia na nápravu. O výsledku jeho vybavenia bude bezodkladne informovať doménu www.odkazprestarostu.sk.

Mestský úrad v Prešove
21. august 2020

Michal

V normalnom meste ale aj obci, by mesto malo mestksu firmu resp. VPP by toto mohlo robit. V meste Presov to vsak musi roky doprosovania sa uradnikom a potom projekt za tazke peniaze. Pricom nic tazke, iba osadit nanovo obrubniky a potiahnut asfalt alebo ukladat dlazbu (ktoru si mnohe obce dokonca vyrabaju same), ziadna vysokoodborna praca.
21. august 2020

Marko

Súhlasím, napr. obnovu hradu (stavebné práce) vo Veľkom Šariši riešili niekedy aj nezamestnaní v rámci aktivačných prác, nedá sa to nejako podobne skĺbiť? Tiež kosenie popri Toryse, odhŕňanie snehu v zime a pod....?
Neviem v akom stave je momentálne legislatíva, no myslím, že sú to použiteľné zdroje pre mesto, nie iba dotovanie súkromných stavebných firiem...Toto predsa nie je havarijný stav, dá sa to riešiť postupne po úsekoch - samozrejme aj opravy chodníkov, kosenie, natieranie zábradlí ... (prípadne študenti VŠ)...?
21. august 2020

Michal

Mesto to absulutne takto robit nevie. Ja sa obavam toho, ze to je aj preto, lebo ked sa nieco spravi zadarmo, tak potom nie je faktura a provizia z nula je nula. Vela ludi je ochotnych pre mesto spravit nieco zadarmo, napr. pokosit okolo svojej bytovky, ostrihat zivy plot. U nas pravidelne okolo bytovky cast pozemku kosi sused, aby sa deti nehrali v metrovej trave, ale predpokladam, ze firma co ma kosenie na starosti to mestu neodpocita a takych parciel je vela kde si ludia od zlosti samy pokosia ked ma trava vyse metra a vo vysledku moze ist o peknu sumu, ktoru niekto zbytocne fakturuje. Vcera som videl obyvatela orezovat s motorovou pilou vrbu co uz poriadne hrube konare zasahovali do cyklochodnika. Uz skor som videl foto ako niekto v noci ako zlocinec ostrihava zivy plot na Obr. mieru, aby bol bezpecny vyhlad na priechode pre chodcov. Mesto nevie vobec takychto ludi podchytit a nejako sa dohodnut, ze nieco niekde budu pravidelne robit oni a mozno ako motivaciu by dat nejake zlavnene vstupne niekam na mestsku akciu alebo gratis napr. na delnu atd.
01. október 2020

Odpoveď samosprávy

Požiadavka bola pridelená na riešenie Odboru životného prostredia a dopravnej infraštruktúry, v ktorého kompetencii je údržba ciest a chodníkov v meste Prešov. Pracovník daného odboru vyhodnotil, že rozsah a charakter navrhovanej rekonštrukcie chodníka popri rieke Toryse v dĺžke sídliska III. je tak rozsiahly, že ju nie je možné realizovať z finančných prostriedkov vyčlenených na údržbu a predmetnú požiadavku odstúpili na referát investičnej činnosti.
Na základe vyššie uvedeného sme túto požiadavku zaradili do našej evidencie investičných požiadaviek. Všetkými zaevidovanými požiadavkami sa budeme opakovane zaoberať v spolupráci s MsZ pri príprave návrhu plánu investičnej výstavby na nasledujúce obdobie. V prípade, že Mestské zastupiteľstvo mesta Prešov schváli na túto stavbu finančné prostriedky, Odbor územného rozvoja architektúry a výstavby, MsÚ v Prešove zabezpečí projektovú prípravu a realizáciu stavebných prác.
Ďakujeme Vám za Váš podnet, vážime si Vašu snahu o zlepšenie prostredia v našom meste.

Odbor územného rozvoja, architektúry a výstavby MsÚ

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania