Ulica Š. Králika-Cesty a chodníky-iné

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Uzavretý

Zlé parkovanie. Naďalej sa parkuje na verejnej zeleni-blate. Parkovanie na pravej strane cesty, čím ostatné autá ich obchádzajú po trávniku. Parkovaním tu prichádza k blokovaniu pristupovej cesty zložkám IZS, na čo poukazujú aj príslušníci HaZZ. žiadame osadiť dopravnú značku ,, Zákaz státia,,.

04. január 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za nahlásenie podnetu.
Odpoveď zabezpečí referát dopravy.

V prípade porušenia dopravných predpisov je potrebné túto skutočnosť oznámiť v reálnom čase na tel. č. 159, kedy vyslaná hliadka mestskej polície oznam na mieste preverí a zabezpečí jeho riešenie.
Kto? Referát dopravy
Kedy? január 2021

Michaela Beňadiková
Mesto Prievidza
13. január 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
nad dopravnou značkou „zákaz státia“ momentálne neuvažujeme, státie vozidiel upravuje zákon o cestnej premávke č. 8/2009.

Ing. Ján Dolhý
Referent pre dopravu
13. január 2021

Martin Šimkovič

Dobrý deň p. Dolhý.
Ako potom zabezpečiť príjazd a nástupnú plochu pre vozidlá IZS? Keďže bytovka má vchody len z jednej strany...? Ako ľuďom vysvetliť to, že nie je dobré tam neparkovať aj keď to značka neupravuje?
13. január 2021

Martin Šimkovič

Dobrý deň p. Dolhý.
Ako potom zabezpečiť príjazd a nástupnú plochu pre vozidlá IZS? Keďže bytovka má vchody len z jednej strany...? Ako ľuďom vysvetliť to, že nie je dobré tam parkovať aj keď to značka neupravuje?
13. január 2021

Marian Bielik

Tento problem pred našim domom pretrvava uz niekolko rokov a pokial tu nebude umiestnena znacka "zakaz statia" bude tato vec neriesitelna...auta tu bud stoja z časti na travniku alebo na ceste...obyvatelia domu na trave nestavaju ale casto sem chodia cudzi vodici..."nezainteresovani vo veci" a neustale vyvolavat 159nu tento btoblem nevyriesi tak aby tu vo dvore v pristupovej casti auta nestali...stale budu chodit nove a nove auta vodicoov,ktori tu ani nebyvaju,len prisli do EURONICSu,do MANUSMEDu alebo niečo riešiť do domu...
13. január 2021

Ján

Zavolat 159 nasadit papucu ich to prejde.
14. január 2021

Marian Bielik

Aj papuce tu uz dali viacerym vodicom ale stav sa nezmenil...domaci sem tam parkuju pred domom na ceste(na trave nie) a cudzi dodici tu parkuju ako chcu...aj na ceste aj na trave...bez tej znacky sa to nezmeni...ludia neriesia a ani nerozmyslaju...potrebuju zaparkovat,tak to pichnu kam sa da.
12. marec 2021

Sonic

Chcel by som vyzvat admina tejto stranky, aby podnety neuzatvaral ked nie su skutocne vyriesene. Vela podnetov tykajuce sa bezpecnosti premavky sa tu uzavrie a povazuje mesto za vybavene.
13. marec 2021

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň Sonic,

podnet sa eviduje ako "Uzavretý" len v takom prípade, ak samospráva deklaruje, že ho nebude riešiť, čo učinila vo svojej odpovedi vyššie. Portál OPS nemá páky na vymáhanie riešenia podnetov, slúži predovšetkým ako platforma na sprostredkovanie komunikácie medzi samosprávou a občanmi. Ak samospráva zareaguje, že podnet riešiť nebude, OPS neprislúcha iná možnosť, ako podnet uzavrieť. Ďakujeme za porozumenie.

S pozdravom

Admin OPS
centarova.odkaz@gmail.com
13. marec 2021

Marian Bielik

Niekde som počul dávnejšie múdru vetu a tá znie..."Keď chceš riešenie,hľadaj spósoby a nehľadaj prekážky,...hľadaj ANO - nehľadaj NIE" škoda že mesto hlada jednoduchšiu cestu...keď sa zavrú oči,problém nebude vidieť aj keď tu stále bude...

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania