Výtlky po "oprave"

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Vyriešený
meno
Vladimir 12. októbra 2014

Dobrý deň.
Vodiči jazdiaci po uliciach Bjornsona a J. Kráľa (nehovoriac o vodičoch MHD) a obyvatelia v okolí uvedených ulíc by istotne uvítali zalátanie niekoľkých neveľkých výtlkov/dier vyznačených na obrázkoch. Denne si na nich ničíme autá a autobusy, vzniká zbytočný hluk a pred zimnou sezónou vzniká riziko výrazného rozšírenia problému a oveľa nákladnejšej opravy po zime. Uvítali by sme obetovanie 4-5 vedier opravného materiálu a vyriešenie problému.

Ako vidno na jednej z fotografii, pri pohľade v smere jazdy nie sú príliš nápadné. V skutočnosti sú to však stále sa prehlbujúce výtlky, ktoré sa vyvinuli len za niekoľko mesiacov pôvodne iba zo spojov po oprave vozovky po rozkopávkach. Situácia predstavuje okrem iného ďalší problém, keď naprší a zvýši sa riziko ostriekania chodcov, čakajúcich pred priechodom, vodou z jamy.

Ďakujeme.

13. október 2014

xxx

Takýchto fotiek by sa v celej Prievidzi dali spraviť tisíce. Akurát sa treba zmieriť s tým, že podobné vady vozovky NIKDY nebudú poriadne opravené.
13. október 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet
žiaľ aj táto cesta je výsledkom toho, že cesty v Prievidzi sa v minulosti neopravovali podľa akútnych potrieb. V roku 2013 a 2014 musíme opravovať tie cesty, ktoré patria medzi najhoršie a najnebezpečnejšie v meste. Pokúsime sa opraviť predmetný úsek pomocou mestskej spol. Správa majetku mesta Prievidza.


Michal Ďureje
hovorca mesta
14. október 2014

Marek Vida

Len doplním, že z fotiek vidno, že tam bola cesta rozkopaná, či už vodármi pri poruche, alebo nedávnymi výkopmi po celom sídlisku. Takže to frézované a pílené, a neskôr dané akože do pôvodného stavu teraz spôsobuje výtlky na ceste.
Kto je potom za takéto nekvalitné dielo a návrat do "pôvodného stavu zodpovedný?" Nie je predsa možné cestu rozkopať a potom zaplátať tak, že sa po roku-dvoch rozsýpa. Veď tým poškodili dobrú komunikáciu, ktorá nemusela byť na náklady mesta opravovaná možno ešte 10 rokov ! Aké tu platia pravidlá? Lebo je to skutočne každý mesiac horšie a nakoľko je to v zákrute, cítiť to v aute poriadne. Nehovoriac o poškodzovaní si auta.
Ďakujem.
17. október 2014

Dopravný analytik

Pán Vida, rozprávate nezmysli a vôbec komunikáciám nerozumiete. Tie poruchy sa tam nachádzajú dlhé roky čo je zrejme aj s charakteru porúch. Vznikli na okraji starých rozkopávok, starých neraz aj desaťročie a viac ... kto je len potom za to zodpovedný?? Na fotografiách je zrejmá aj novšia rozkopávka ktorá je preliata asfaltovou zálievkou.
Samozrejme výtlky a iné poškodenia na cestách je potrebné neustále opravovať s tým súhlasím.
17. október 2014

Marek Vida

Dobrý deň, prečítal som si s odstupom času moju reakciu a pán samozvaný dopravný analytik, ja tam nevidím nezmysly. Reagujete nejak podráždene na moje úvahy a otázky, ste za tie nekvalitné opravy alebo tolerovanie takýchto plátaním vari priamo zodpovedný?
Samozrejme, že sa tomu nerozumiem ako odborník. Vy však podľa nicku odborník ste, tak prečo reagujete podráždene a nie spôsobom, ako by odporník mal? Keď už máte potrebu ako odborník reagovať, mali ste mi dať odpoveď a vysvetlenie na moje podľa Vás zlé úvahy a nie písať, že píšem nezmysly. Možno áno, ale inteligentný človek by v rámci inteligentnej debaty prispievateľa poopravil, ak sa vyzná čo-to vysvetlil a dal relevantné argumenty prečo sa mýlim. Sám by som z Vašich slov zistil, že nemám pravdu, mylný názor alebo ako to celé funguje. Čoho cieľom je moja reakcia, dozvedieť sa a mať vysvetlené prečo.
No to sa nestalo a prispel ste do debaty len odhadmi, ktoré reálne nič nevysvetlili. Bývate tu pri dotyčnom mieste? Ja mám dojem, že tam bola nie viac ako 10 rokov rozkopávka a myslím, že aj tá havária kedy prasklo potrubie bola menej ako 10 rokov. Tak prečo si myslíte, že tie rezy do cesty nie sú príčinou terajších výtlkov a že to zodpovedné firmy odflákli? Ak mi dáte skutočne rozumné vysvetlenie, nemám problém poďakovať a priučiť sa. Evidentne však máte so zodpovednosťami za kvalitu práce a garanciu za dielo problém, netuším prečo. Ja osobne neplatím za zle odvedenú prácu, ktorá je urobená len na oko a keď skončí krátka záruka, už to nikoho nezaujíma a robí sa to takto dookola, a naše peniaze sa vyhadzujú... Tu však kvalita z výtlkov nesrší a zásahy do cesty jednoznačne narušili jej celistvosť, kvalitu hlavne trvácnosť. Nedá sa teda hovoriť o daní cestnej komunikácie do jej pôvodného stavu firmami, ktoré ju rozkopali. Vopred ale ďakujem za poučenie ma faktami a technickými argumentami, ak sa v tom tak vyznáte.
Prajem aj Vám pekný deň, ďalší pán neznámy.
24. október 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, riešenie uvedeného podnetu je s ohľadom na finančné možnosti mesta možné až v roku 2015. O ďalšom postupe vás budeme informovať. Podnet sa pokúsime vyriešiť k spokojnosti obyvateľov.

Dušan Kohút
referent výstavby
Mestský úrad
30. október 2014

Vladimir

Dnes sa začali práce! Chválihodné! Ďakujeme.
30. október 2014

Marek Vida

Musím priznať, že keď som dnes skoro vletel to tých vyfrézovaných dier, chcel som ako prvé nadávať. Ale vzápätí som si uvedomil, že sa našla vôľa aspoň provizorne to vyriešiť už teraz a nie až v roku 2015.
Vďaka vám, voľby 2014 :-) Teraz vážne, ďakujeme za to. Len prosím nepokazte tento dobrý dojem tým, že tam budú diery viac ako týždeň a urobte to asap, nie o niekoľko týždňov. Vďaka.
06. november 2014

Odpoveď samosprávy

Výtlky na uvedenej komunikácii boli opravené počas 44. týždňa 2014. Opravy zabezpečila mestská spoločnosť Správa majetku mesta Prievidza (SMMP)

Hamar Karol
SMMP
06. november 2014

Marek Vida

Ďakujeme za rýchlu opravu, prejazd je konečne hladký bez ničenia náprav a ich súčastí.
Už len tak rýchlo dokončiť tú rozbúranú Dukliansku, lebo to mojim rozumom nepochopím, ako si môže niekto dovoliť nechať ju tak dlho rozbitú alebo kto to ako mamažuje. Ale časy komunizmu sú neni asi až tak dávno preč, tam bolo na všetko časuuuu :-) Tak asi zo zvyku na to niekto neschopný riadne kašle. Nájsť vinníka, vyhodiť ho a poslať na úrad práce...

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania