Plastika mieru

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 15. mája 2015

Plastika mieru je umiestnená vedľa budovy ZŠ Chalupku od roku 1973. Ide o zaujímavé umelecké dielo, ktorého súčasťou sú reflektory, ktorými malo byť dielo osvetlené zvnútra. Avšak osvetlenie je nefunkčné desiatky rokov.

V posledných rokoch boli v Prievidzi nasvietené budovy kostolov. Bolo by možné sfunkčniť osvetlenie plastiky alebo aspoň preveriť funkčnosť elektrickej inštalácie ?

19. máj 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za nahlásenie podnetu.
Nad osvetlením uvedeného objektu sme neuvažovali. Nasvietenie sakrálnych pamiatok bolo realizované z dôvodu, že ide o historické skvosty mesta, ktoré patria medzi kultúrne pamiatky celonárodného významu. Nevidíme dôvod nasvietiť aj ďalšie pamiatky, ktoré sú v meste niekoľko desaťročí.
Stanovisko zabezpečí mestská spol. TSMPD

Michal Ďureje
hovorca mesta
20. máj 2015

Odpoveď samosprávy

Spoločnosť TSMPD s.r.o. preverí stav elektroinštalácie. Doteraz nebol evidovaný podnet alebo požiadavka na osvetlenie tohto prvku.

Silvia Bakytová
Samostatný odborný referent oddelenia vnútornej správy
TSMPD
25. máj 2015

vigoo vigoo

zaujímavé umelecké dielo ? nebláznite prosím Vás...takých "pseudoumelcov" za čias socializmu produkovala partaj na stovky. A tieto gýče s kosákom a kladivom po mestách sú toho dôkazom. Hovorí Vám niečo svetelný smog ?
25. máj 2015

...

Ak by išlo o úplne bezcenný gýč tak by bol zrejme dávno odstránený. Hovoriť o svetelnom smogu v súvislosti s prípadným sfunkčnením osvetlenia plastiky je úplný nezmysel. Svetelný smog verejného osvetlenia je minimálne 50000 x vyšší, avšak osvetlenie plastiky by pravdepodobne zmenilo aj migračné trasy sťahovavých vtákov :)
26. máj 2015

vigoo vigoo

...vtipné...:) no ale niektorý "vták" by sa možno chytil
26. január 2016

František Šiller

Dobrý deň, onedlho už bude rok od nahlásenia podnetu. Chcem sa opýtať, bol už preverený stav elektroinštalácie na plastike mieru? Ak nie, kto má požiadať o to preverenie? Ďakujem.
29. apríl 2016

Odpoveď samosprávy

Prosíme Františka Šillera, aby na email info@prievidza.sk zaslal na seba kontakt. Pani primátorka by sa s ním rada stretla a prešla tento podnet osobne. Chceme nájsť nejaký model riešenia podnetu.

Michal Ďureje
hovorca mesta
08. január 2019

Odpoveď samosprávy

V rámci aktualizácie starších podnetov, chceme pripomenúť, že uvedený podnet bol vyriešený.

Michal Ďureje
hovorca mesta




Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania