Nesprávne označenie MHD zástavky

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Vyriešený
meno
marek 13. júla 2015

Na MHD zástavke na ulici Ľ. Ondrejova (oproti jednote) je nesprávne označenie zástavky.Pokial viem, takéto označenia zástavok býva na zástavkách prímestských spojoch a nie na MHD.Správne označenie je na 2. foto.

13. júl 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za nahlásenie podnetu.
V tomto prípade ide iba o označník zastávky a nie o dopravnú značku v zmysle platnej vyhlášky http://www.skvelaautoskola.sk/dopravna-znacka/ii-7a
Akokoľvek predmetná zastávka prejde rekonštrukciou a bude na nej nainštalovaný informatívny panel.


Michal Ďureje
hovorca mesta
20. júl 2015

Odpoveď samosprávy

Žiadny označník odchodov MHD v Prievidzi nie je oficiálnou dopravnou značkou, ktorú by musel odsúhlasovať dopravný inšpektorát.
Označníky slúžia len na označenia miesta autobusovej zastávky a za účelom zverejnenia odchodov autobusov a sú umiestňované na zastávky zo súhlasom mesta, resp. po vzájomnej dohode.
Pravdou je, že na zastávke Ľ. Ondrejova v smere ku Uniklinike je použitý označník, ktorý bežne používame pre zastávky v prímestskej doprave. Predpokladám že v čase, keď sa zastávka prerábala v súvislosti s budovaním parkoviska pri Jednote, použili sme označník aký sme v danom čase mali k dispozícii. Samotnú funkciu zverejnenia odchodov autobusov však v plnej miere spĺňa.

Daný označník sa nachádza na pozemku už spomínanej Jednoty, v súčasnom období už máme súhlas na výmenu daného označníka za elektronický informačný panel s aktuálnymi odchodmi autobusov MHD.
Takže v krátkej dobe by predmetný označník mal byť nahradený novým elektronickým.


Pavel Pařízek
SAD Prievidza a.s.
24. júl 2015

Odpoveď samosprávy

Spustili sme prvý informačný panel na zastávke MHD. Obyvatelia tak budú mať lepší prehľad o príchode autobusov. Ten obsahuje označenie zastávky MHD.

Michal Ďureje
hovorca mesta

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania