Chýbajúce verejné osvetlenie

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 30. novembra 2015

1. Z akého dôvodu nebolo doteraz vymenené posledné žiarivkové svietidlo osvetľujúce chodník vedľa ulice Clementisa za výbojkové ? Ostatné svietidlá osvetľujúce chodník boli vymenené už dávnejšie.

2. Kedy bude KONEČNE osvetlený frekventovaný priestor medzi týmto svietidlom a MŠ ? Viac ako 10 rokov je tento úsek neosvetlený a samospráva k nemu pristupuje, ako keby išlo o perifériu, kde sa po zotmení nikto nepohybuje.

Pri súčasnej herni Admiral bol v minulosti stožiar verejného osvetlenia, po poškodení svietidla bol cca pred 2 rokmi zlikvidovaný, čo bolo mimoriadne logické riešenie. Elektrické vedenie sa na uvedenom mieste nachádza, takže vybudovaniu osvetlenia nič nebráni, teda možno okrem zdravého rozumu.

03. december 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za nahlásenie podnetu.
Situáciu preveríme a zvážime ďalší postup.
Stanovisko ako aj prípadné riešenie podnetu zabezpečí mestská spol. TSMPD, ktorá je správcom verejného osvetlenia.

Michal Ďureje
hovorca mesta
09. december 2015

Odpoveď samosprávy


- Žiarivkové svietidlá vymieňa spoločnosť TSMPD s.r.o. podľa možností, každý mesiac niekoľko kusov. Ostatné svietidlá boli vymenené v rámci projektu z dotácie, ktorý bol obmedzený.

- Požiadavka bude zaradená a lokalita bude osvetlená, keď mesto vyčlení finančné prostriedky podľa svojich finančných možností.


- Stožiar bol dlhodobo nefunkčný a vedenie je značne poškodené, úsek bude nutné vybudovať nanovo.


Silvia Bakytová
Samostatný odborný referent oddelenia vnútornej správy
27. december 2016

Anonymný užívateľ

Od odpovede uplynul viac ako rok, žiarivkové svietidlo nebolo vymenené a rovnako nebolo vybudované chýbajúce osvetlenie. Podnet NERIEŠENÝ.
25. august 2018

Michal Dobiaš

Dobrý deň, tento podnet je vyriešený. Technické služby mesta Prievidza v uplynulom období zabezpečili rozšírenie verejného osvetlenia v tejto lokalite.

Ďakujeme za nahlásenie podnetu.

S pozdravom
Michal Dobiaš
poslanec MsZ Prievidza

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania