Zbytočná dopravná značka

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 16. decembra 2015

Značka A 12 - Pozor, chodci (staré vyhotovenie platné do 31.12.2016) na Mariánskej ulici má upozorňovať na údajný zvýšený pohyb chodcov na pravej strane vozovky v dĺžke cca 50 metrov (úsek označený žltou čiarou).

Umiestnenie značky na danom mieste mieste je neopodstatnené a zbytočné. Zvýšený pohyb chodcov na tomto mieste nie je, nanajvýš ojedinele v prípade pohrebov a cirkevných sviatkov. Pričom chodci sa vyskytujú na podstatne dlhšom úseku ako je platnosť značky A12. Bude značka odstránená ?

17. december 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za nahlásenie podnetu.
Osadenie dopravného značenie je realizované na základe odsúhlasenie Okresného dopravného inšpektorátu spolu s odborným posúdením.
Situáciu preveríme a o ďalšom postupe vás budeme informovať.

Michal Ďureje
hovorca mesta
04. január 2017

Odpoveď samosprávy

Uvedená značka má svoje opodstatnenie najmä pre zvýšený počet chodcov v lokalite hlavného cintorína na Mariánskej ulici. Po preverení a odbornom posúdení situácie nevidíme dôvod na odstránení značky. Ďakujeme za pochopenie.

Michal Ďureje
hovorca mesta



05. január 2017

Anonymný užívateľ

Zase sa tu prezentujú nezmysly ako fakty. Uvedená značka NA MIESTE, KDE JE UMIESTNENÁ, nemá ŽIADNY zmysel ! Podľa jej umiestnenia sa chodci z ničoho nič objavia uprostred ulice a ich zvýšený pohyb končí spolu s platnosťou značky na najbližšej križovatke s ulicou Medveckej. Každý, kto len trochu logicky uvažuje vie, že takéto umiestnenie značky je absolútne nezmyselné. Zrejme iba na mestskom úrade si myslia, že väčšina návštevníkov chodí na cintorín pešo po Mariánskej ulici a iba po jej pravej strane, keďže značka A12 je umiestnená iba v jednom smere jazdy. Avšak takéto diletantsvo je pri umiestňovaní dopravných značiek dlhoročnou tradíciou.

Každopádne, uvedená značka je neplatná, keďže podľa vyhlášky č. 9/2009: "Dopravné značky umiestnené podľa doterajších predpisov sa musia zosúladiť s podmienkami podľa tejto vyhlášky do 31. decembra 2016". Stav podnetu je aj naďalej NERIEŠENÝ.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania