Neoznačený priechod pre chodcov

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 24. januára 2016

Priechod pre chodcov na ulici Clementisa je označený vodorovnou dopravnou značkou V 6a - Priechod pre chodcov. Avšak z nepochopiteľných dôvodov je označený zvislou dopravnou značkou IP 6 - Priechod pre chodcov iba v jednom smere jazdy. Navyše je značka umiestnená niekoľko metrov pred priechodom, čo je v rozpore s platnými predpismi.

Vyhláška č. 9/2009 pritom jasne hovorí: "Značku č. IP 6 je povinné použiť vždy na označenie priechodu pre chodcov vyznačeného značkou č. V 6a alebo č. V 6b".

1. Kedy bude osadená dopravná značka IP 6 v smere jazdy Clementisa - Včelárska ?

2. Kedy bude značka IP 6 v smere jazdy ku lesoparku umiestnená bezprostredne pred priechodom, teda na stožiari osvetlenia priechodu ?

K podnetu žiadam aj vyjadrenie ODI.

11. február 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za nahlásenie podnetu.
Stanovisko zabezpečí referentka pre dopravu MsÚ.
V prípade, že chcete vyjadrenie Okresného dopravného inšpektorátu, prosím kontaktujte priamo dopravný inšpektorát. Portál Odkaz pre starostu je komunikačný kanál slúžiaci na kontaktovanie samosprávy. Ďakujeme za pochopenie.


Michal Ďureje
hovorca mesta
18. február 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Priechod pre chodcov na ulici Clementisa je už označený zvislou dopravnou značkou v oboch smeroch jazdy.

Roman Bartoš
Vedúci strediska miestnych komunikácii a správy parkovísk

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania