#37 Neoznačený priechod pre chodcov

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 17. januára 2016

Priechod pre chodcov na Bjornsonovej ulici je označený vodorovnou dopravnou značkou V 6a - Priechod pre chodcov. Avšak z nepochopiteľných dôvodov nie je označený zvislou dopravnou značkou IP 6 - Priechod pre chodcov. Vyhláška č. 9/2009 pritom jasne hovorí: "Značku č. IP 6 je povinné použiť vždy na označenie priechodu pre chodcov vyznačeného značkou č. V 6a alebo č. V 6b".

Kedy budú osadené dopravné značky IP 6 ?

K podnetu žiadam aj vyjadrenie Okresného dopravného inšpektorátu v Prievidzi.

17. január 2016

Anonymný užívateľ

#38 Neoznačený priechod pre chodcov

Priechod pre chodcov na Bjornsonovej ulici je označený vodorovnou dopravnou značkou V 6a - Priechod pre chodcov. Avšak z nepochopiteľných dôvodov nie je označený zvislou dopravnou značkou IP 6 - Priechod pre chodcov. Vyhláška č. 9/2009 pritom jasne hovorí: "Značku č. IP 6 je povinné použiť vždy na označenie priechodu pre chodcov vyznačeného značkou č. V 6a alebo č. V 6b".

Kedy budú osadené dopravné značky IP 6 ?

K podnetu žiadam aj vyjadrenie Okresného dopravného inšpektorátu v Prievidzi.
17. január 2016

Anonymný užívateľ

#39 Neoznačené priechody pre chodcov

Dva za sebou nasledujúce priechody pre chodcov na Bjornsonovej ulici sú označené vodorovnou dopravnou značkou V 6a - Priechod pre chodcov. Avšak z nepochopiteľných dôvodov nie sú označené zvislou dopravnou značkou IP 6 - Priechod pre chodcov. Vyhláška č. 9/2009 pritom jasne hovorí: "Značku č. IP 6 je povinné použiť vždy na označenie priechodu pre chodcov vyznačeného značkou č. V 6a alebo č. V 6b".

Kedy budú osadené dopravné značky IP 6 ?

K podnetu žiadam aj vyjadrenie Okresného dopravného inšpektorátu v Prievidzi.
18. január 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za nahlásenie podnetu.
Stanovisko zabezpečí referentka pre dopravu MsÚ.
V prípade, že chcete vyjadrenie Okresného dopravného inšpektorátu, prosím kontaktujte priamo dopravný inšpektorát. Portál Odkaz pre starostu je komunikačný kanál slúžiaci na kontaktovanie samosprávy. Ďakujeme za pochopenie.


Michal Ďureje
hovorca mesta
24. január 2016

Anonymný užívateľ

#85 Neoznačený priechod pre chodcov

Frekventovaný priechod pre chodcov na Bjornsonovej ulici je označený vodorovnou dopravnou značkou V 6a - Priechod pre chodcov. Avšak z nepochopiteľných dôvodov nie je označený zvislou dopravnou značkou IP 6 - Priechod pre chodcov. Vyhláška č. 9/2009 pritom jasne hovorí: "Značku č. IP 6 je povinné použiť vždy na označenie priechodu pre chodcov vyznačeného značkou č. V 6a alebo č. V 6b".

Kedy budú osadené dopravné značky IP 6 ?

K podnetu žiadam aj vyjadrenie Okresného dopravného inšpektorátu v Prievidzi.
02. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
priechod bol označený zvislým dopravným značením.

Ing. Ján Dolhý
Referent pre dopravu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania