#43 Neoznačený priechod pre chodcov

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

V riešení
meno
Anonymný užívateľ 17. januára 2016

Priechod pre chodcov na ulici S. Chalupku je označený vodorovnou dopravnou značkou V 6a - Priechod pre chodcov. Avšak z nepochopiteľných dôvodov nie je označený zvislou dopravnou značkou IP 6 - Priechod pre chodcov. Čo je skutočne pozoruhodné, keďže priechod v značnej miere využívajú žiaci neďalekej základnej školy. Vyhláška č. 9/2009 pritom jasne hovorí: "Značku č. IP 6 je povinné použiť vždy na označenie priechodu pre chodcov vyznačeného značkou č. V 6a alebo č. V 6b".

Kedy budú osadené dopravné značky IP 6 ?

K podnetu žiadam aj vyjadrenie Okresného dopravného inšpektorátu v Prievidzi.

17. január 2016

Anonymný užívateľ

#44 Neoznačený priechod pre chodcov

Priechod pre chodcov na ulici S. Chalupku je označený vodorovnou dopravnou značkou V 6a - Priechod pre chodcov. Avšak z nepochopiteľných dôvodov nie je označený zvislou dopravnou značkou IP 6 - Priechod pre chodcov, hoci sa nachádza v BEZPROSTREDNEJ blízkosti základnej školy !!! Vyhláška č. 9/2009 pritom jasne hovorí: "Značku č. IP 6 je povinné použiť vždy na označenie priechodu pre chodcov vyznačeného značkou č. V 6a alebo č. V 6b".

Kedy budú osadené dopravné značky IP 6 ?

K podnetu žiadam aj vyjadrenie Okresného dopravného inšpektorátu v Prievidzi.
17. január 2016

Anonymný užívateľ

#45 Neoznačený priechod pre chodcov

Priechod pre chodcov na ulici S. Chalupku je označený vodorovnou dopravnou značkou V 6a - Priechod pre chodcov. Avšak z nepochopiteľných dôvodov nie je označený zvislou dopravnou značkou IP 6 - Priechod pre chodcov. Vyhláška č. 9/2009 pritom jasne hovorí: "Značku č. IP 6 je povinné použiť vždy na označenie priechodu pre chodcov vyznačeného značkou č. V 6a alebo č. V 6b".

1. Kedy bude priechod riadne označený ?
2. Ide vlastne o priechod pre chodcov, keďže podľa stavu vodorovnej dopravnej značky V 6a nebol priechod zrejme už dlhší čas obnovovaný ?
3. Ak nejde o priechod, bude značka V 6a z vozovky odstránená ?

K podnetu žiadam aj vyjadrenie Okresného dopravného inšpektorátu v Prievidzi.
18. január 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za nahlásenie podnetu.
Stanovisko zabezpečí referentka pre dopravu MsÚ.
V prípade, že chcete vyjadrenie Okresného dopravného inšpektorátu, prosím kontaktujte priamo dopravný inšpektorát. Portál Odkaz pre starostu je komunikačný kanál slúžiaci na kontaktovanie samosprávy. Ďakujeme za pochopenie.


Michal Ďureje
hovorca mesta
24. január 2016

Anonymný užívateľ

#105 Neoznačený priechod pre chodcov

Priechod pre chodcov na ulici S.Chalupku je označený vodorovnou dopravnou značkou V 6a - Priechod pre chodcov. Avšak z nepochopiteľných dôvodov nie je označený zvislou dopravnou značkou IP 6 - Priechod pre chodcov. Vyhláška č. 9/2009 pritom jasne hovorí: "Značku č. IP 6 je povinné použiť vždy na označenie priechodu pre chodcov vyznačeného značkou č. V 6a alebo č. V 6b".

Kedy budú osadené dopravné značky IP 6 ?

K podnetu žiadam aj vyjadrenie Okresného dopravného inšpektorátu v Prievidzi.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania