#75 Nezmyselné dopravné značky

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Neriešený
meno
Anonymný užívateľ 14. marca 2016

Značka IP 24a - Zóna s dopravným obmedzením (zákaz státia s výnimkou autobusov) na ulici Novackého je osadená úplne nezmyselne a táto značka na uvedenom mieste nemá žiadne opodstatnenie. Navyše je niekoľko metrov pred touto značkou umiestnená značka B 33 - Zákaz státia (v oboch smeroch jazdy). Nikoho už neprekvapí skutočnosť, že značka IP 24a je umiestnená iba v jednom smere jazdy, hoci podľa vyhlášky č. 9/2009 "Značky č. IP 24a sa umiestňujú na všetkých cestách ústiacich do určenej zóny". Po odstránení týchto nezmyselných a zbytočných značiek bude v úseku od križovatiek Na Karasiny a Gorkého po križivatku s ulicou Energetikov platiť zákaz státia v oboch smeroch jazdy.

Navyše aj použitie značky B 33 je otázne. Na uvedenom úseku vozovky nie je možné stáť prakticky na žiadnom mieste - na státie je nedostatočná šírka vozovky, vedľa cesty sú pozdĺžne parkovacie miesta, priechod pre chodcov, zastávky MHD, dopravný ostrovček a následne križovatka s ulicou Energetikov.

Kedy budú značky IP 24a a IP 24b odstránené ?

14. marec 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za nahlásenie podnetu.
Stanovisko zabezpečí referent pre dopravu MsÚ.

Michal Ďureje
hovorca mesta
05. január 2017

Anonymný užívateľ

Odpoveď žiadna, riešenie nezmyselne umiestnených dopravných značiek ani omylom. Podnet NERIEŠENÝ.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania