#82 Neoznačený priechod pre chodcov

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

V riešení
meno
Anonymný užívateľ 14. februára 2016

Priechod pre chodcov na ulici T. Vansovej je označený vodorovnou dopravnou značkou V 6a - Priechod pre chodcov. Avšak z nepochopiteľných dôvodov nie je označený zvislou dopravnou značkou IP 6 - Priechod pre chodcov. Vyhláška č. 9/2009 pritom jasne hovorí: "Značku č. IP 6 je povinné použiť vždy na označenie priechodu pre chodcov vyznačeného značkou č. V 6a alebo č. V 6b".

Kedy budú osadené dopravné značky IP 6 ?

K podnetu žiadam aj vyjadrenie Okresného dopravného inšpektorátu v Prievidzi.

18. február 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za nahlásenie podnetu.
Stanovisko zabezpečí referent pre dopravu MsÚ.
V prípade, že chcete vyjadrenie Okresného dopravného inšpektorátu, prosím kontaktujte priamo dopravný inšpektorát. Portál Odkaz pre starostu je komunikačný kanál slúžiaci na kontaktovanie samosprávy.
Ďakujeme za pochopenie.


Michal Ďureje
hovorca mesta

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania