Bodkované námestie

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

V riešení
meno
Katarína 06. marca 2016

Zdravím, dlažba na celom námestí v centre okrem miesta kde bolo klzisko je posiata bielymi asi 1 cm bodkami. Je to zámer?

07. marec 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za nahlásenie podnetu.
Stanovisko zabezpečí spoločnosť TSMPD, ktorá zabezpečuje správu a údržbu mestských komunikácií.


Michal Ďureje
hovorca mesta
07. marec 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
uvedené bodky sa nachádzajú skoro na všetkých spevnených plochách v meste. Sú to odhodené žuvačky na zem. Uchytia a zatlačia sa do drsného povrchu dlažby a následne sa nedajú dostatočne dobre alebo vôbec odstrániť. Používanie špeciálnych chemických prostriedkov je finančne značne náročné a efekt je len krátkodobý. Čistenie spevnených plôch budeme naďalej vykonávať mechanicky.
Nejde teda o zámer mesta ani súkromnej spoločnosti, skôr o nezodpovedné správanie obyvateľov voči svojmu okoliu.
Ďakujeme za pochopenie.

Dušan Kohút
referent výstavby

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania