Poškodená hojdačka

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

V riešení
meno
Anonymný užívateľ 01. mája 2016

Na detskom ihrisku na ulici Clementisa je už viac ako pol roka (a aj po jeho jarnej kontrole) poškodené upevnenie retiazky na hojdačke. Jedna skoba je zničená úplne, na druhej je odlomený jazýček.

Zároveň chcem upozorniť, že je NIE JE povolené kombinovať v jednom poli kolískové a ploché sedadlá hojdačiek, ako je tomu nielen na tomto detskom ihrisku. Toto kompetentní nevedia ?!

02. máj 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za nahlásenie podnetu.
Stanovisko ako aj prípadné riešenie podnetu zabezpečí mestská spol. TSMPD.

Michal Ďureje - hovorca mesta
20. máj 2016

Odpoveď samosprávy

Na základe odkazu pre starostu sme požiadali dodávateľa zariadenia o vyjadrenie k podnetu. Z vyjadrenia vyplýva:

- podľa STN EN 1176 je možné kombinovať v jednom poli reťazových hojdačiek klasické sedadlá a sedadlá pre malé deti s operadlom a retiazkou,
- z dôvodu overenia skutočného stavu sme taktiež oslovili certifikačnú spoločnosť, ktorá potvrdila možnosť kombinovania hojdačiek.

Podľa doložených informácii sme kontaktoval ďalších dodávateľov, ktorí nám potvrdili uvedené informácie, pričom taktiež majú v ponuke hojdačky v kombinovanom zložení v poli.



Dušan Kohút
referent výstavby
Mestský úrad
Námestie slobody 14
26. máj 2016

Anonymný užívateľ

Retiazka na hojdačke bola síce prednedávnom opravená (v odpovedi k podnetu o tom nebola ani zmienka), avšak jedna skoba znova chýba. Kedy bude hojdačka opravená ? Evidentne by malo zmysel používať kvalitné skoby namiesto lacných nepodarkov.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania