Pešia zóna

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 19. februára 2013

Dobrý deň, ja ba som sa chcela spýtať či by ste nevedeli vytvoriť pešiu zónu na sídlisku Zapotôčky v oblasti kde je Tesco expres a katolícky kostol. Je to vlastne srdce sídliska a niektorí vodiči tam jazdia ako na hlavnej ceste. Prechádzajú sa tam maminy s deťmi a chodí tadiaľ aj veľa detí zo školy a aj na krúžky, keďže sa v danom objekte nachádza Tanečná škola. Myslím, že zásobovanie obchodov je vyriešené zo zadej strany okrem večierky. Tam sa dá urobiť výluka pre zásobovanie obchodu. Inak si myslím, že autá môžu parkovať na parkovisku za už spomínaným objektom alebo pred Poštou 6. Nedicsiplinovaný vodiči v tomto okolí ničia aj zeleň tým, že tam jazdia aj po tráve. Myslím si, že veľa ľudí bude somnou súhlasiť.

19. február 2013

Peter

Tiez som za to, aby sa nase mesto zveladovalo, ale tento navrh neschvalujem . Bohuzial aut je vela a stale pribudaju, takze pokial je to mozne, treba tomu prisposobit aj nase okolie. Kedze na verejnej zeleni sa samozrejme parkovat nesmie, tak-ked-tak, treba najst rozumny pomer vo vyuziti spevnenej plochy. Bolo napriklad opodstatnene ziadat oddelit chodnik (ten blizsie ku kostolu) od ostatnej spevnenej plochy (tej pri Tesco Expres). Chodci aj auta tak dostanu svoj vyhradeny priestor.
19. február 2013

Ela

Myslím si, že v tomto prípade naozaj do tejto lokality autá nepatria. ľudia sú už taký lenivý, že sa im ťaží prejsť 20 krokov pešo. Potrebuju parkovať priamo pri vchode do obchodu alebo fitness centra a to nie je problém len tejto lokality .... Dnes som videla ako kuriérske auto prechádzala cez tunel, ktorý je pri spomínanom kostole. To už je fakt vrchol. Áno aj ja som vodička a viem, že je vo všeobecnosti problém zaparkovať u nás na sídlisku, ale myslím, že nemôžeme si vytvárať parkoviská, kde sa nám zachce ...
19. február 2013

tvoj tieň

po otvorení Tesca expres to bola len otázka času, ako prví začali parkovať Indrányi a spol. (z boku pred vchodom do fitka) a neskôr už aj kupujúci Tesca a ostatných obchodov...čo chvíľa sa to zvrhne a na jar tam bude treba vybudovať kruhový objazd....
19. február 2013

Peter

1. Spravne, ludia su uz taky lenivy, ze sa im tazi prejst 20 krokov. A to uz je jeden z dovodov, preco to riesit kompromisne. Vsak vsetky tu zverejnene podnety, sa tu riesia prave preto, aby sa dosiahla spokojnost ludi. Ale uvedomte si, ze aj vodici aut su ludia.

2. K tomu kurierovi... skuste si aspon na tyzden pracu kuriera a potom mozete opatovne posudit, ci to je vrchol.

3. A to, ze si nemozeme vytvarat parkoviska kde sa nam zachce mi hovorit nemusite, to nam vsetkym presne specifukuje moj oblubeny §25 zakona c.8/2009. A stavim sa, ze ani Vy ho do bodky nedodrziavate (cize si tiez sem-tam spravite parkovisko kde sa Vam zachce).
19. február 2013

Ela

Vidím, že každý máme na to iný názor, ktorý sme tu aj prezentovali, tak si počkajme ako to budú kompetentý riešiť.
19. február 2013

Peter

:)
19. február 2013

Martin

Mne sa ten nápad veľmi páči. Myslím, že ideálne by bolo začať rozprávať sa o tom s poslancami z nášho sídliska. Snáď to tu niektorý z nich sleduje a ozve sa. Alebo sa stretnime na zasadnutí výboru poslancov nášho sídliska. Pozeral som na stránke kedy a kde sa konajú. Každý druhý utorok v mesiaci. Viď http://www.prievidza.sk/samosprava/stretnutia-vyborov-volebnych-obvodov/
19. február 2013

Jan

treba najskvor zistit ci sa jedna o pessiu zonu (byva oznacena prislusnou znackou) alebo sa jedna o pristupovu cestu pre automobily. nieje mozne vyhoviet kazdemu a kazdu cestu uzavriet len preto ze niekomu sa nelubi ze po ceste ide auto. ak podla uzemneho planu sa jedna o cestu nevidim dvovod preco by sa mala uzavriet aby niekto mohol chodit po ceste peso stredom.
20. február 2013

Odpoveď samosprávy

Na zriedenie pešej zóny v tejto lokalite sa pozrieme detailnejšie.
V tejto chvíli nevieme zodpovedať, či táto cesta/chodník je v súkromnom vlastníctve alebo vo vlastníctve mesta. V prípade zriadenia pešej zóny budeme musieť osadiť nové dopravné značenie a na to budeme potrebovať súhlas Dopravného inšpektorátu. Pôjde o zdĺhavejšie riešenie, nakoľko by sa týmto zásahom menila koncepčnosť dopravy v tejto lokalite. Referentka dopravy MsÚ má zvážiť opodstatnenosť podnetu ako aj pripraviť možné riešenia.
Samozrejme budeme informovať o ďalšom postupe.


M. Ďureje
20. február 2013

Odpoveď samosprávy

Zistili sme, že niekto odstránil existujúce dopravné značenie od Ul. A. Mišúta. Bolo vydané nové určenie na umiestnenie dopravného značenia k zabráneniu vjazdu motorových vozidiel. Dopravné značenie bude osadené.



Oddelenie výstavby
20. február 2013

Peter

Tak a je to vyriesenee :)
20. február 2013

Ela

Ešte nie je - je tu len vyjadrenie samosprávy. Bude až keď sa to zrealizuje :-)
20. február 2013

Katarína

Pripájam sa za pešiu zónu v tejto oblasti... Na Zapotôčkoch už fakt nie je žiadna zóna len pre peších... A o ihriskách pre deti ani nehovorím... Ak sa aj nejaké nájde, tak znečistené od psích "miláčikov"... Ale to je už iná téma...
20. február 2013

Jan

pesia zona sa nemusi nachadzat na kazdom sidlislu ale tusim ja daka pri rieke alebo bola medzicasom zmenena na cestu pre automobili ak hej tak sa ospravedlnujem nevsimol som si to
20. február 2013

tvoj tieň

hmmm...domnievať sa, že dopravné značenie zabráni vjazdu vozidiel je tak trochu naivné... ale to nevyčítam odd. výstavby, skôr ľudom, ktorí si myslia, že sa tým čosi vyrieši....proste ľudia v dnešnej dobe kde vidia kúsok betónu a asfaltu a poniektorým nerobí problém ani trávnik, si myslia že to je tam len pre ich auto a nohy by sa im zodrali po kolená keby mali k tomu obchodu prejsť 25 metrov pešo....
20. február 2013

Katarína

Pri rieke je chodník pre chodcov a cyklistov.. skúste sa tam ísť občas poprechádzať s deťmi... ak vám nevbehnú pod kolesá cyklistu, alebo korčuliara, tak musíte dávať pozor, aby nestúpilo do ..... od psích "miláčikov". A sme zase pri tej istej téme, ktorú v tomto podnete nechcem riešiť....
20. február 2013

Martin

Musím priznať rozčarovanie z toho, že sa tu k tomu nie je schopný vyjadriť žiadny z poslancov z nášho sídliska. Trochu naivne som očakával, že k takejto téme sa tu niekto z nich vyjadrí. Zjavne majú iné starosti...
21. február 2013

daniela

Treba brat ohlad aj na podnikatelov ktori v objekte podnikaju, parkovanie im pritiahne zakaznikov, teraz je žial taka doba.treba sa pozriet aj na ostatnych nie len na svoje potreby.je to oblast nakupnej zony, s detickami sa treba hrat v parku mile mamicky
21. február 2013

Peter

Spravne, suhlas Daniela ... preto som tu navrhoval kompromisne riesenie.
21. február 2013

daniela

A dalšia vec je to, že najviac aut tam jazdi a
parkuje ked je v kostole omša:-)
21. február 2013

Peter

Ti, ktori tu dislajkuju moje prispevky su pre mna sebci. Nevedia sa pozriet na vec z pohladu cloveka co si ide nakupit autom, co ide zaviest dieta do skoly autom, co ide na omsu autom, co ide na trenik autom. Auta su proste vsade okolo nas a musite si na ne vsetci zvyknut. Ked nechce auta a parkoviska, chodte byvat do Cavoja volakde.
21. február 2013

Michal

pesia zona sa aj tak z toho nestane ked pojdem na bicykli tade a vbehne mi do kolesa detsko hold smola deti nemaju behat po volnom priestranstve bez dozoru auto zasobovania tam moze ist aj tak I pod to moze vbehnut detsko netreba sa spoliehat ako niektote tu prezentuju ze co ked pri rieke vbehne pod bicykel. treba si uvedomit ze za dieta je zodpovedny hlavne rodic a nema ho len tak pustat nech si beha kam chce. aka velka by bola vlastne pessia zona z toho kusku asfaltu okolo budovy
21. február 2013

daniela

Ďakujem Peter :-)
Kompromis je najspravodlivejši. Som zvedava ako by sa zachovala pani navrhovatelka tohto prispevku, keby sme dali navrh na zakaz prechodu chodcov popri objekte...chodci aj vodici maju rovnake prava a su rovnaky ludia

A čo sa tyka kurierov, osobne som to nerobila, ale dala by som to pani navrhovatelke aspon na tyzden vyskusat vlačit baliky aspon 500m..:-)

Ja sa prisposobim ako rozhodne m.rada, len mi neda ked vidim ludi ako sa len na vsetko stazuju a sami pre toto mesto nic neurobili, len otvaraju spory...
21. február 2013

Peter

Pred polyfunkcnou budovou s tolkymi prevadzkami je priam nutne aby tam bolo parkovisko!!!
22. február 2013

Ela

Je mi smešne ako sa tu bijete za svoje podnikateľské záujmy a nehľadíte do budúcnosti. Deti sú predsa naša budúcnosť. Áno každá vec má dve stránky. Všetci sa rozčuľujú, že deti sú lenivé lebo stále sedia doma pred TV alebo počítačom. Pozrime sa na to aj prečo? Jedna vec je, že niektorí rodičia na ne kašlú a majú od nich pokoj a druhá je že dnes by som ťažko pustila svoje dieťa von len tak, práve kvôli dobe akú žijeme - bezohľadnosť a hľadíme len slepo pred seba. A robia si to ľudia len sami. Hovorím teraz za seba, že verte keď idem s detmi von tak na nich striehnem ako jastrab, aby sa im nič nestalo. Aby ich neprešlo auto resp. aby ich nenapadol pes./ každý psíčkar vraví, že ten ich pes je kľudný a nič nesparví - to nikdy nemôže vedieť/ Navrhnite ešte, aby sme si deti dali na obojok ako psích miláčikov a držali si ich na 1 m od seba. Keď pôjdeme do vašej prevádzky, tak si ich vonku uviažeme, aby vám nerušili kľudný priebeh pracovnej doby a hlavne, aby ste mali krásny zisk. Do už spomínaného objektu nechodia ľudia len nakupovať, ale chodia tam deti aj na krúžky a okolo chodia aj do školy. Nie každý rodič má možnosť voziť ich až ku dverám - a myslím, že to nie je preš ne dobré. Deti musia vedieť prísť do školy tých 20 krokov aj sami. V už spomínanom objekte sa nenáchádzajú také obchody kde by človek musel parkovať práve pred vchodom. Keď tam bol nábytok OK to beriem, ale potraviny a drogériu resp. víno si vieme odniesť aj v ruke. Čo sa týka ľudí čo chodia do kostola a parkujú tam tak len preto, že to robíte aj vy ostatní a nie je tam žiadne dopravné obmedzenie. Ja neznevažujem prácu kuriérov, ale tiež od tiaľ po tiaľ. Neviete akú prácu zastávam tak ma nesúdte .....
22. február 2013

Martin

Veď aj je, hneď vedľa nej, pro pošte 6
22. február 2013

Peter

Pozri Ela, da sa povedat, ze so vsetkym co si napisala v poslednom prispevku plne suhlasim. Az okrem toho useku "krasny zisk", lebo dnes to je o preziti a nie o "krasnom zisku". Hovorim o skusenostiach vlastnych a skusenostiach desiatok mojich znamych.

Ja sa tu nesnazim vystupovat ako Tvoja opozicia, ale keby ja nemam pred prevadzkou parkovisko, tak mozem zatvorit. A sice neviem aku pracu zastavas, ale s istotou mozem potvrdit, ze uricte nie ste zivnostnik, ktory prevadzkuje kamennu predajnu. < nic v zlom ;) >
22. február 2013

Michal

ked chce niekto pustat deti same do skoly musi ich najskvor naucit zakladne pravidla cestnej premavky ako prechadzat cez cestu a kde moze prechadzat nie ako poniektory rodicia sa spoliehaju nato ze sak nic sa nestane.
22. február 2013

Blažej

Ja mám tiež dve autá, ale aj dve deti. Nie som podnikateľ ako väčšina ľudí žijúcich na sidliskách. Rodičia sú v práci a deti idú do školy samé. Nevadí, veď škola je pár metrov od miesta bydliska. Tak nevidím najmenší dôvod, prečo by ich mal niekto svojou pohodlnosťou ohrozovať ešte aj na na chodníkoch a peších zónach. A hlavne v prípadoch keď plochy, kde dnes bežne stoja autá, vôbec neboli budované na takéto zaťaženia a dnes tak aj vyzerajú... Jednoducho autá patria na cestné komunikácie a nie všade kam sa s nimi dostať dá...
22. február 2013

Ela

Prepáčte Michal nechcem vás uraziť, no v hovoríte tu úplne z cesty. Rieši sa tu pešia zóna a nie dopravná výchova ..... :-) S Blažejom plne súhlasím a vás Peter viem tiež pochopiť ako podnikateľa a verím že aj živiteľa rodiny. Máte pravdu nie som živnostníčka a nevediem kamennú predajnu, no mám živnostníka v rodine a viem o čom to je. Pri tomto objekte sú parkoviská dve a veľké. Jedno je za spomínanou budovou a druhé z boku budovy pri pošte 6. Vždy je tam toľko miesta, že sa tam dá pekne zaparkovať. A neverím, že ak by tu bola pešia zóna, že vám to a aj ostatným podnikateľom v tejto budove zlikviduje predajňu. Viem, že je ťažké získať si zákazníka a ešte ťažie si ho udržať, no neverím, že vám podnikanie stojí na parkovacích miestach. Viem si to predstaviť pri predaji nábytku alebo podobných tovarov veľkých rozmerov. No ako som už spomínala potraviny a drogériu resp. víno si vieme odniesť aj v ruke. Viem, že áute stále pribúda no preboha nemôže si každú voľnú plochu preto zastavať budovami alebo parkoviskami. Bývam tu vyše tridsať rokov a vidím kam to speje. Snažím sa tu o to, aby to na tom našom sídlisku zostalo ešte niečo pekné. Okolie kostola je krásne upravonané a mesto minulý rok upravilo a trávnaté plochy pred už veľa krát spomínanou budovou a pozrite sa teraz ako to tam vizerá. Vám to nevadí? Ako to vnímajú vaši zákazníci? Ja z môjho pohľadu keby sa mám predierať pomedzi autá, aby som si išla nakúpiť tak idem radšej do hypermarketu, tam je to rovnaké .....
22. február 2013

Ela

Daniela vy si myslíte, že prečo som otvorila túto tému? Aby som nasrdila X ľudí? Nie, to nie je môj štýl. Ak vás to uráža tak prepáčte. Práveže chcem niečo urobiť pre ľudí nie pre seba a pre svoj vlastný prospech. Ja z toho nič nemám. Budem si naďalej žiť svoj život ak mi samospráva vyhovie, ale určite sa mi svet nezrúti ak nie. Ide tu o to ako napísal už Blažej, nevidím najmenší dôvod, prečo by mal niekto svojou pohodlnosťou ohrozovať deti a aj ostatných chodcov ešte aj na na chodníkoch a peších zónach. A hlavne v prípadoch keď plochy, kde dnes bežne stoja autá, vôbec neboli budované na takéto zaťaženia a dnes tak aj vyzerajú... Jednoducho autá patria na cestné komunikácie a nie všade kam sa s nimi dostať dá...
22. február 2013

Katarína

Fúha, ako vidím, tak sem prispievajú samí "tolerantní" ľudia.... Tí, ktorí hovoria o výchove detí, pravdepodobne v živote žiadne dieťa nevychovávali... Lebo ak by áno, tak by im záležalo na tom, v akom prostredí ich deti vyrastajú.... Čo sa týka parkovania, skúste sa pozrieť po sídlisku, každé jedno ihrisko, ktoré tu bolo, tak je zapratané autami... Parkov v našom meste je fakt "neúrekom"... V rýchlosti si fakt neviem vybrať, do ktorého prvého by som s deťmi šla... Pre pohodlnosť niektorích si treba zapratať čo sa dá... Vybetónovať každý maličký kúsoček, aby tu nebolo ani kúsoček zelene... A tú čo máme, treba čo najrýchlejšie zničiť... (viď stromčeky, ktoré boli nedávno popri budove vysadené). A potom sa budeme čudovať, prečo tu máme tak strašne prašno, a prečo majú tie naše deti, a nielen tie, pľúcne problémy.. neustále nádchy a podobne... Čo sa týka toho parkovania, preboha, veď keď si ide niekto zacvičiť, to už fakt nezvládne prejsť pár krovkov do tej posilňovne??? A potraviny? Čo si budeme navrávať.. To, že sa tam bude dať parkovať zákazníkov nepriláka... Možno by stačilo poučiť predavačky, že k zákazníkom treba byť milý, a určite sa k vám radi vrátia. Keď si niekto potrebuje urobiť veľký nákup, tak aj tak ide do hypermarketu.. Myslím, že ľudia si zvyknú, že sa tam nedá ísť autom a obyvatelia, ktorí tam bývajú si len vydýchnu, lebo nie raz som bola svedkom toho, ako sa tam len vozia mladí na aute hore dole, a verte tomu, že nešli 30... Takže názory sú rôzne, nechcem nikoho znevažovať, ani prácu, ani názor... Ale v dnešnej dobe, keď si hovoríme o tom, aký sme k sebe netolerantní... čo keby sme začali každý od seba???
22. február 2013

Michal

mate niekto stavebne plany tejto plochy? tvrdite ze plocha nebola stavana pre auta ale pre pesich. to naco bola vystavana asfaltova plocha vedia ty co ju stavali a nie ty co byvaju okolo no tych co ju postavili sa uz asi nespitame naco bola realizovana
23. február 2013

Miroslav

Keď sme chceli v minulosti parkovisko pred obchodom, vyjadrenie prišlo, že je v blízkosti škola, teraz je tam aj kostol pre svoje ,,ovečky".
23. február 2013

Miroslav

Keď sme chceli v minulosti parkovisko pred obchodom, vyjadrenie prišlo, že je v blízkosti škola, teraz je tam aj kostol pre svoje ,,ovečky".
11. apríl 2013

Katarína

chcela by som sa spýtať, ako postupuje osadenie zákazovej značky... sú to už skoro dva mesiace a zatiaľ žiadna zmena... ďakujem.
25. apríl 2013

Katarína

Dnes, 25.4.2013 bola osadená značka zákaz vjazdu....(mimo zásobovania) Ďakujeme!!!!!!!!
Ešte aby si ju vodičí aj všímali....
02. máj 2013

Odpoveď samosprávy

Dopravná značka bola opätovne osadená. V prípade jej nerešpektovania volajte dopravnú políciu na tel. 158

Oddelenie výstavby
03. máj 2013

Odpoveď samosprávy

Z našej strany považujeme podnet za vybavený. Avšak osadením značky sme značne pobúrili verejnosť. Túto vec bude mimoriadne prerokovávať výbor volebného obvodu 2. s tým, že sa musí zaoberať viacerými pripomienkami zo strany obyvateľov, ktorí považujú za potrebné odstrániť doprané značenie.

M. Ďureje
31. máj 2013

ivan

Katarínka, dlho sa tešiť nebudete :)))) hlavne kvôli vašej závistlivosti
31. máj 2013

Katarína

to by som rada vedela, ako ste "milý Ivan" prišli na to, že som závistlivá... A vôbec, toto sa neoplatí ani komentovať.....

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania