Zatepľovanie

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Vyriešený
meno
Juraj 30. novembra 2016

Staré sídlisko bolo postavené v jednotnom architektonickom štýle socialistického realizmu a dnes už je málo miest na mape Slovenska, ktoré sa môžu pýšiť takýmto skvostom aké má Prievidza.
V posledných rokoch sa kvôli zatepľovaniu narušila architektúra, ale veľmi pekným pozitívnym príkladom je zatepľenie na Björnsonovej ulici (viď priložený obrázok).
Ocenili by sme, ak by sa pri rozhodovaní o zatepľovaní domov zohľadnil pôvodný architektonický štýl, aby sme zachovali úctu vôci pôvodným architektom.

01. december 2016

frantisek

toto som tu uz pisal, nula bodov.. :-(
01. december 2016

majo

to ste nevideli dom na Svätoplukovej. Ja tento dom na fotke ešte obdivujem, že to majú pekné a aspoň zjednotené
02. december 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za nahlásenie podnetu. V tejto oblasti má mesto Prievidza schválený Regulatív územného a architektonického rozvoja sídliska Píly. Ten stanovuje spôsob zatepľovania bytoviek, ktoré boli postavené v štýle socialistického realizmu. Predmetná bytovka bola zateplená v súlade s platným regulatívom.

Ak je podľa regulatívu dodržaný presný postup pri zatepľovaní bytoviek, potom je bytový dom zateplený v originálnych intenciách.

Regulatív je dostupný TU: http://www.prievidza.sk/mesto/uzemny-plan-mesta/sidlisko-pily-regulativy-uzemneho-a-architektonickeho-rozvoja/

Michal Ďureje
hovorca mesta

14. december 2016

Jaja

p. františek nikdy nebude spokojný , najradšej by tie domy nechal v pôvodnom stave ... aj ked po 60 rokoch to má od pôvodného stavu ďaleko :) Pre mňa OK.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania