Parkovanie na Zapotôčkoch

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Vyriešený
meno
Miroslav S. 07. decembra 2016

Dobrý večer, chcem sa opýtať či mesto neuvažuje o zavedení poplatkov pre domácnosti, ktoré vlastnia viac ako jedno auto? Nie je predsa možné, aby niekto blokoval dve, tri a viac parkovacích miest, človek príde z roboty a nemá kde zaparkovať. Takýchto rodín stále pribúda a o arogantnosti ani nehovorím. Katastrofálna situácia je na ul. M. Rázusa (Zapotôčky). A druhá otázka, je možné si odkúpiť alebo prenajať parkovacie miesto? Ako je možné, že v Kanianke to funguje už dlhé roky? Ďakujem za odpoveď.

07. december 2016

Anonymný užívateľ

No Mirko prenajat si môžeš.Asi sa nedoplatíš!Tušim cca 800€/rok?A arogantní parkujúci?Šak mame demokraciu,tak môže mať aut koľko chce?Ozaj by stačilo spoplatniť tie miesta na parkovanie ako v meste(hist.centrum) a teraz mame kde parkovať.Tupačikovi SK stači spoplatniť a maš miesta na parkovanie.....
07. december 2016

Mato

Vecer je problem s parkovanim ale to spoplatnenie by aj tak netiesilo problem kedze vecer sa uz neplati az do rana. Teda vecer by to bolo preplnene aj tak. Poplatok za parkovacie miesto je: 0,20 Eur/m2/deň, (veľkosť parkovacieho miesta je normovaná 2,40 x 5,00 m = 12 m2, 12 x 0,20 Eur x 365 dní = 876,-- Eur/rok).
09. december 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za nahlásenie podnetu.
Neuvažujeme nad spoplatnením parkovania pre viac vozidiel.
Pokiaľ ide o prenájom parkovacieho miesta ten je samozrejme možný.
Postup:
žiadatelia doložia k žiadosti:
- kópiu technického preukazu osobného auta.
Žiadosť je postúpená na prerokovanie príslušnému Výboru volebného obvodu podľa trvalého bydliska žiadateľa, ktorý posudzuje žiadosť podľa možnosti parkovacích plôch.
Po schválení žiadosti si žiadateľ nechá vypracovať projekt dopravného značenia vyhradeného miesta, ktorý musí byť odsúhlasený Okresným riaditeľstvom PZ v Prievidzi, dopravným inšpektorátom.
Po doložení odsúhlaseného projektu dopravného značenia mesto vydá povolenie k vyhradenému parkovaciemu miestu.

Poplatok je 0,20 Eur/m2/deň (876,00 Eur/rok).

Systém vyhradeného parkovania v Prievidzi je nastavený na vyšší poplatok z dôvodu, že sa snažíme vyhnúť prideľovaniu vyhradených parkovacích miest na sídliskách. Skôr nechceme ísť cestou, že na sídliskách budú pribúdať vyhradené parkovacie miesta. Máme informácie z iných miest (napr. Čadca) ktoré majú benevolentný systém vyhradených miest, že tento spôsob parkovania prináša do dopravného systému neporiadok.

Michal Ďureje
hovorca mesta


25. december 2016

Marek Dureje

V rocnom poplatku 876e je zahrnute aj umyvanie vozidla kazdy tyzden? Nieje to vela?
25. december 2016

Mato

Keby to bolo 100€ niekto kto ma 5 aut si zaplati pred vchodom 5 miest a moze parkovat aj tak na dalsom cize by zabrali kopu miest

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania