Výtlky na ul. M Hodžu

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

V riešení
meno
peter ondrisek 07. apríla 2017

Dobrý deň chcel bi som upozorniť na už dosť rozbitú cestu na ul. M Hodžu či bi nebolo možné na ten betón natiahnuť asfalt a následne aj spomaľovacie retardéry lebo vodiči sa na tej ceste chovajú ako na motoringu

11. apríl 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v tomto prípade musíte komunikovať s poslancami za Váš volebný obvod (VVO), vo Vašom prípade VVO1. Momentálne pripravujeme podklady pre rekonštrukciu ciest a o zozname ulíc určených na opravu rozhodujú práve poslanci v jednotlivých VVO.
Pokiaľ ide o ďalšie dopravné riešenia situácie, k tomu sa vyjadrí referát dopravy MsÚ.

Michal Ďureje
hovorca mesta
20. apríl 2017

Odpoveď samosprávy

V prípade riešenia osadenia retardérov je potrebné predložiť zjednodušený dopravný projekt na odsúhlasenie ODI v Prievidzi.
Osadenie retardérov v tomto prípade neodporúčame. Po skúsenostiach z praxe, osadenie spomaľovacích prahov v tesnej blízkosti bytových domov spustí vlnu sťažností na otrasy a teda zvýšenú hlučnosť. Taktiež vzniká problém so zimnou údržbou, ktorá si vyžaduje ich odmontovanie a následne na jar opätovné osadenie, čo zvyšuje finančnú náročnosť správy komunikácie.


Roman Veselý
Vedúci referátu ÚP a dopravy






Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania