Kosenie na sídlisku Zapotôčky?

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Vyriešený
meno
Zuzana 12. mája 2013

Chcem sa spytat kompetentnych, ako je to s kosenim verejnych priestranstiev. Konkretne na sidlisku Zapotocky.
Podla mojho sukromneho odhadu je uz trava po kolena.
Nehovorim o alergii a astme, cim im tento "stav" travy vobec neprida, dalej o nebezpecnych parazitoch - kliestoch, ktore pravidelne vyberame po prechadzke. Aky je vobec plan spominanej udrzby, do akeho stavu to az musi zajst?!
Kto je vlastne zodpovedny?!

13. máj 2013

Odpoveď samosprávy

Lokalita Zapotôčky sa začala kosiť v piatok 10.mája. Postupne bude v najbližších dňoch pokosená celá táto lokalita. Mestská spoločnosť UNIPA zabezpečuje kosenie všetkých mestských pozemkov.

M.Ďureje
19. máj 2013

John Deere

nedaju sa prideliť kosačky do viacerich lokalit, tak by bolo mesto rychlejšie pokosene a nemuseli by niektore časti mesta čakať kým sa tam prekosia z iných častí
20. máj 2013

Zuzana

Dnes je pondelok 20. mája, t.zn. že uplynulo 10 dní od 10. mája, kedy sa malo s kosením na sídlisku Zapotôčky začať. Neviem, sídlisko nie je také veľké, žeby sa tam "stratilo" pokiaľ by bolo niečo už pokosené. Takže nekosilo sa podľa mňa ešte nič. Nehovorím o ostatných častiach PD, tento víked sme si primerali niekde trávu už aj po pás! Tá naša Prievidza teda vyzerá ... :-(
20. máj 2013

Jozef

Niekedy sa na súkromnych pozemkoch dávali pokuty , kdo da pokutu mestu ? Aj exkrementy sa nedajú vytiahnuť z tej dlhej trávy, čo robit?Kto to bude zbierať?
20. máj 2013

Zuzana

Presne tak, moja rec. Mestu staci, ze vybera dane a nie male, asi tak...
22. máj 2013

John Deere

dnes konečne začali pri nas kosiť ale ako vidim kosačky sa dosť trapia s travou vysokou aj 1 meter.
23. máj 2013

Ján

10.mája pokosili imaginárne,včera 22.mája sakosenie skutočne začalo. Ešte dvakrát sa akože poksí potom sa v skutočnosti pokosí jeden alebo dva krát tak to máme dokopy päť až šesť krát pokosené za rok ,ako to mest avizovalo.
27. máj 2013

Odpoveď samosprávy

Lokalita bola pokosená. Podnet vyriešený

M. Ďureje
31. máj 2013

Martin

Myslim,ze ked je polmetrova trava,tak mulcovanie nema vyznam,pretoze to je uz moc vysoke.A ake mulcovanie ma bubnova kosacka ktorou sa tiez kosi?
31. máj 2013

ján

pán hovorca písal v novinkách že 96% stebla trávy tvorí voda, a že zbytok tvorí výbornú výživu trávnika - možno, ale je rozdiel trávnik a trávnik a polmetrová tráva a neviem čo všetko ešte.Uvidíme ako mulčovanie po týchto dažďoch bude spríjemňovať život obyvateľom,keď ymulčovaná tráva kvasiť
05. jún 2013

ADRIANA Lužicová

Stotožnujem sa s p. Jánom a viem o čom píšem, je to des a hrúza ako sa tento rok kosí,neviem či niekto sa bol pozriet na sidlisku Sever, konkrétne na ulici Benedikta na ihrisku je to katastrofálne ! Tráva vytrhaná až po hlinu samé blato,a o smrade ani nehovorím!Po chodníkoch tráva hnije tak sa cítime ako na majetkoch.Chúda naše deti a vnúčence už sa nemajú ani kde hrat sa,lebo všade to hnije a smrdí.Ak túto odfušovanú prácu platíme dane, tak je to velmi smutné!Tomu kto nariadil takýmto systémom kosit, by som mu priala aby to mal rovno pod oknami a povinne to čuchal celý den !JE TO DES A HRúZA !!!!!!

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania