Pridanie čiernych smetných košov.

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Uzavretý
meno
Jozef 06. júla 2017

Dobrý deň.

Je potreba pridať smetné koše (čierne) na Clementisa 14 až 28.
Tento dom ma 8 vchodov. Keď bol tezas boli tu dve skupiny smetiakov. Jedna (2 ks.) pri vchode 16, a druha (3 ks.) pri vchode 26. A hlavne boli oveľa väčšie!
Teraz sú tu iba 2 ks. pred vchodom c. 26 a STÁLE SÚ PLNÉ! Ani sa niet čomu čudovať. Dom oproti ma iba 5 vchodov a 3 ks smetiakov.
Tieto naše pred vchodom c. 26 sú stále plné, ľudia už musia dávať smeti vedľa ne, poza ne a pod. Vietor (a niekedy aj decká) smeti roznášajú po celom sídlisku. Najnovšia zábavka detí je rozkopávať vrecia po parkovisku. Je to tu už skoro ako na Luníku 9! A nie našou chybou!

Ďakujem že sa staráte o čistotu nášho mesta.

06. júl 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.
Ďakujeme za zaslanie podnetu.
Vyjadrenie k nemu poskytne referent pre komunálne odpadové hospodárstvo z oddelenia výstavby a životného prostredia mestského úradu.

Marián Kucman
referent pre projekty a podnety obyvateľov
Mestský úrad Prievidza
07. júl 2017

Tomáš

Toto by pomohlo... Polopodzemné kontajnery
Vyzerá to dobre a aj objem je podstatne vyšší.

https://nasaprievidza.sme.sk/c/20575880/kontajnery-na-handlovskom-sidlisku-budu-estetickejsie.html#axzz4m1dlaDWI
07. júl 2017

Sonic

Keby ste triedili zistili by ste ze je ich aj vele. Ale to sa nikomu nechce krabicu od mlieka, plechovku, papier a flasu od mineralky potriedit. Lepsie jedno vreco smrdlave co vam doma hnije aj tyzden :)
07. júl 2017

Tomáš

Sonic suhlasim... .My s priateľkou triedime poctivo a keď som bol naposledy vyhadzovať papier a flaše až som zaplakal, keď som v čiernom koši videl krabicu od vysavaca... Keby si dotycny dal aspon tu namahu aby ju rozrezal alebo rozložil...ale ona cela v kuse hodena v smetiaku.
07. júl 2017

Jozef

Sonic nesuhlasim.
Iked nemozem hovorit za vsetkych, tak som si vsimol ze sa tu triedi celkom dost, ale su veci ktore musia ist do cierneho kontajnera a ked sa nezmesti tak ti ziadne triedenie nepomoze.

Tento problem je aj v dalsich castiach mesta. Zacal znicenim TEZASu a prichodom TnTcka ci ako sa ta cudzia firma vola.

To nam bol tiez cert dlzny, ale co sme si svolili to mame.
Teda nemame mame iba par pidi kontajnerov, ... Za TEZASu ich tu bolo 3+2+2 teda 7! Teraz su 2. Znizit pocet sa da kedze je to triedenie, ale nie zas takto drasticky, vsetko ma medze. 3+1 by plne stacilo. Alebo aspon 3, ale 2 je zalostne malo.
10. júl 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.
K zmene systému prideľovania nádob došlo v r. 2009 ( znižoval sa počet nádob na zmesový komunálny odpad a na každé stanovište v meste boli dodané 4 nádoby na triedené zložky komunálneho odpadu). V roku 2009 bolo v bytovom dome na Ul. Vl. Clementisa 14 – 28 trvalo prihlásených 147 osôb. Nádoby nie sú prideľované podľa počtu vchodov v bytových domoch.
Nádoby sú na stanovištia prideľované v zmysle §3 ods. 13 písm. d) všeobecne záväzného nariadenia mesta č. 5/2016 o nakladaní s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi na území mesta Prievidza v zmysle ktorého, pre bytové domy na sídliskách je pre každých 100 osôb poskytovaný jeden 1100 litrový kontajner na zmesový komunálny odpad, vývoz je zabezpečovaný dvakrát týždenne.
Na základe Vášho podnetu bol preverený aktuálny počet prihlásených osôb pričom momentálne je evidovaných len 119 trvalo prihlásených osôb. Počet osôb teda klesá a úmerne by mala klesať aj produkcia odpadu. Nakoľko sa na stanovišti nachádzajú dve nádoby na zmesový komunálny odpad (kapacita by mala postačovať pre 200 trvalo prihlásených osôb) nie je možné pridelenie ďalšej nádoby. Na stanovišti sú pridelené aj nádoby na triedený zber plastov, skla, papiera, kovových obalov a viacvrstvových komunálnych odpadov.
Úroveň triedeného zberu je na území mesta aj napriek spĺňajúcemu štandardu zberu už aj za kalendárny rok 2020 veľmi nízka (štandard zberu je kapacita nádoby v litroch na jedného obyvateľa za daný rok a komoditu).

Monika Majdanová
referent pre komunálne odpadové hospodárstvo
Mestský úrad Prievidza
11. júl 2017

Jozef

Krasne ste sa ztoho vykrutili, len co je pravda. Pocty su jedna vec a realita je ina.
Aj fakt ze oproti ma dom menej vchodov ale viac kontajnerov.

Nechapem ze uz mate udaje o zbere triedeneho odpadu za rok 2020, kedze je iba rok 2017.
Nabuduce sa pri tom klamani viac snazte!

Dopadlo to presne podla ocakavani. Ludia nemaju kam davat odpad ale vas to nezaujima, hlavne ze platia zan dan.
Vsetko ostatne sa schova v cislach (aj za rok 2020).

Takze nezostava nic iba mat dalej odpad po celom parkovisku hlavne ked fuka vietor.
Njn, Prievidza, totalna diera!

P.S. Co si ludia zvolili to maju, mozno sa coskoro zobudia,...
11. júl 2017

Jozef

Ja tu pisem o realnom probleme ktory tu ludia kazdodenne maju. Nie vsetko sa da vyriesit na papiery a s par cislami!

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania