Státie na ceste - Energetikov

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

V riešení
meno
Anonymný užívateľ 11. júna 2018

Zopár hulvátov si pred niekoľkými mesiacmi zriadilo "parkovisko" v zákrute na ulici Energetikov. Autá tam stoja KAŽDÝ DEŃ a DLHODOBO. Porušujú pritom viacero ustanovení zákona - státie v neprehľadnej zákrute, státie v protismere, státie, pričom nie je voľný jazdný pruh pre každý smer jazdy v šírke 3 metre.

Vodiči jazdiaci smerom na ulicu Clementisa musia ísť viacmenej naslepo a dúfať, že sa v protismere neobjaví auto, ktoré nemajú šancu zbadať v dostatočnej vzdialenosti. Rovnako sa rozmohlo státie aj na iných miestach cesty, čím sa z nej stala ďalšia neoficiálna jednosmerka (rovnako ako napr. ul. Gorkého, Benedikta - kompetentným to je ukradnuté.)

Kedy začne MsP státie vozidiel na tomto mieste z VLASTNÉHO podnetu monitorovať a hlavne sankcionovať v zmysle zákona ?!

11. jún 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za nahlásenie podnetu.
Požiadame mestskú políciu o častejšie vykonávanie hliadok so zreteľom na dlhodobé státie v zákrutách.

Natália Svítková
referent pre podnety
12. jún 2018

Tomáš

MsP je v tomto prípade absolútne nekompetentná, nič nerieši... viď príklad (ktorý pretrváva už viac ako ROK !!! ) https://www.odkazprestarostu.sk/prievidza/podnety/41675/nebezpecne-parkovanie
12. jún 2018

vigoo vigoo

mne to už pripadá niekedy, že len poďakujú za nahlásenie podnetu a tým sa to všetko končí. Veď občania znesú veľa...až do volieb určite !
15. jún 2018

Ľubor Mokrý

Ja som len zvedavý, čo by ste tu písali, keby raz mestskí policajti zablokovali všetky autá, ktoré parkujú na Ul. energetikov, Benedikta a Gorkého, tak že nie sú dodržané šírkové pomery. Kde by vodiči potom parkovali. Potom by platila tá posledná veta pána vigoo vigoo. Nejedná sa o jedno, o dve, ale o desiatky vozidiel, ktoré ani pri najlepšej vôli vodiča nemajú kde inde zaparkovať.
Ešte dobre, že mestský policajti nie sú oprávnení riešiť šírkové pomery.
Mimochodom p. Tomáš ja som tam (miesto vo vašom príspevku) už videl mestských policajtov merať šírkové pomery pri zaparkovanom aute a pýtal som sa ich, čo s tým spravia, keď nie sú oprávnený to riešiť. Bolo mi povedané že to oznamujú na dopravný inšpektorát. Asi to pomohlo keď tam, ako aj pred posilňovňou málokedy parkujú autá (určite sa vždy niekto nájde kto to skúsi).
Prečo nikto nenavrhne zjednosmerniť ulice. Ale to by bol problém, ako keď mesto zjednosmernilo ulice na Zapotôčkoch. Tu si to však vyžaduje situácia, nakoľko ani pri parkovaní na parkoviskách nie sú dodržané šírkové pomery.
15. jún 2018

Tomáš

Napísal by som len Bravóóó, konečne by som mohol prejsť jednou alebo druhou ulicou bez problémov. Čo sa týka môjho príspevku, ten je prioritne podaný ani nie kvôli šírke ale tomu, že auto parkuje v zákrute. A vyvediem Vás z omylu, určite ich informovanie na DI PZ nepomohlo, pretože autá (teda hlavne bordová KIA Sportage, strieborný sedan Hyundai a SUV FIAT) tam parkuje pravidelne. Nie práve najmenšie autá, cez ktorá sa dá dobre vidieť. A to že ľudia nemajú kde parkovať nie je tak celkom pravda. Radšej zaparkuje ako hlupák 5 metrov od vchodu, ako keď by mal ísť o 50metrov ďalej kde je voľné parkovisko.
15. jún 2018

Ľubor Mokrý

Zákon hovorí 5m pred križovatkou a už aj podľa Vášho príspevku je to ďalej ako 5m, čiže - jedná sa o šírkové pomery. A ak to oni oznámia na DI, tak svoju povinnosť si splnili a maslo je na DI.
S parkovaním máte pravdu, sú aj takí hlupáci ako píšete, ale v jadre je to tak, ako som napísal. Absolútny nedostatok parkovacích miest a to mestská polícia nevyrieši. Môj sused má štyri tri autá a sťažuje sa, že nemá kde parkovať. On, manželka, syn a služobné. Je smiešne, aby od mesta požadoval vybudovanie parkovísk.
Na Vašom mieste by som zavolal, keď tam parkujú tie autá ako píšete. Ja som volal niekoľko krát a vždy to bolo so susedom "hlupákom" vyriešené. Už tam neparkuje.
21. jún 2018

Tomáš

Pán Ľubor,

tu je len pár z bodov, kde človek zastaviť a stáť nesmie...dávam do pozornosti hneď prvý bod.

Vodič nesmie zastaviť a stáť
- v neprehľadnej zákrute a v jej tesnej blízkosti

- pred neprehľadným vrcholom stúpania cesty, na ňom a za ním

- na priechode pre chodcov alebo cyklistov a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred nimi

- na križovatke a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred hranicou križovatky a 5 m za ňou; neplatí v

obci na križovatke tvaru „T“ na náprotivnej strane vyúsťujúcej cesty,

- na pripájacom alebo na odbočovacom pruhu,
22. jún 2018

Ľubor Mokrý

Úplne s Vami súhlasím - nesmie zastaviť a stáť v neprehľadnej zákrute - to môže riešiť mestská polícia, ale vo vašom príspevku sa jedná o šírkové pomery a to nie je oprávnená mestská polícia riešiť. Toto je môj názor ja sa s nikým nehádam.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania