Osvetlenie prechodu prechodcov

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Vyriešený

Bude sa riesit aj tento problem solarneho osvetlenia na severe (ulica Mariánska), ktore uz nefunguje ?

21. august 2013

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za podnet. Odpoveď a riešenie podnetu zabezpečí mestská spoločnosť UNIPA. O ďalších krokoch vás budeme informovať.

Michal Ďureje
hovorca mesta
03. september 2013

Odpoveď samosprávy

Uvedené osvetlenie bolo súčasťou dopravného značenia a bolo dodané ako skúšobný prvok, ktorý sa svojou životnosťou a účinnosťou neosvedčil. V zmysle platnej legislatívy, ktorá podmieňuje osvetlenie všetkých prechodov pre chodcov do konca roku 2016, sa postupne rieši osvetlenie na všetkých prechodoch a bude riešené aj osvetlenie predmetného prechodu pre chodcov


Bc. Zdenka Žillová
referent pre dopravu
30. september 2013

Odpoveď samosprávy

Uvedené osvetlenie bolo súčasťou dopravného značenia a bolo dodané ako skúšobný prvok, ktorý sa svojou životnosťou a účinnosťou neosvedčil.
Ide o solárne osvetlenie, ktoré nám vtedy zadarmo poskytla spoločnosť AD značenie. Nakoľko životnosť týchto svetiel je obmedzená množstvom nabíjacích cyklov, v súčasnosti sú už nefunkčné a taktiež sa už ani nevyrábajú. Takže nie je možná ich oprava.
V zmysle platnej legislatívy, ktorá podmieňuje osvetlenie všetkých prechodov pre chodcov do konca roku 2016, sa postupne rieši osvetlenie na všetkých prechodoch a bude riešené aj osvetlenie predmetného prechodu pre chodcov.


Bc Zdenka Žillová
referent dopravy
Mestský úrad
01. október 2013

feri

Tak by ste to mohli aj odstranit

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania