Zbytočná dopravná značka

Zodpovednosť za riešenie: Iný subjekt

Neriešený
meno
Anonymný užívateľ 25. augusta 2013

Z akého dôvodu je na križovatke Nábrežnej ulice s miestnou komunikáciou ku Kinekusu osadená príkazová dopravná značka C6a - Prikázaný smer jazdy obchádzania vpravo ? Prikazujú platné právne normy osadenie tejto značky do križovatky ? Sú slovenskí vodiči už natoľko hlúpi, že potrebujú v každej križovatke ostrovček alebo aspoň takúto dopravnú značku, aby si nebodaj nepomýlili jazdné pruhy ?

Ide o úplne jednoduchú križovatku tvaru T, na ktorej sú vyznačené jazdné pruhy vodorovnými dopravnými značkami. Uvedená dopravná značka okrem toho, že je úplne zbytočná, bola viackrát zničená motorovými vozidlami (naposledy pred niekoľkými týždňami). Mesto opakovane vynakladá finančné prostriedky aj na takéto zbytočnosti a potom sa čudujeme, že nie sú peniaze na oveľa dôležitejšie veci.

26. august 2013

Odpoveď samosprávy

Systém dopravného značenia ako zriaďovanie alebo rušenie dopravných značiek, spadá do pôsobnosti okresného dopravného inšpektorátu. Všetky dopravné značky schvaľuje okresný dopravný inšpektorát. Podnet prepošleme na okresný dopravný inšpektorát PZ.

Michal Ďureje
hovorca mesta
26. august 2013

John Deere

aj tak tá značka tam nikdy dlho nevydržala, vkuse bola zvalena či vandalmi alebo autom
05. september 2013

Odpoveď samosprávy

Miestnym šetrením bolo zistené, že uvedená značka bola odstránená. Musíme preveriť na základe akého povolenia bola osadená a zároveň odstránená

Zdenka Žillová

referent dopravy MsÚ

12. september 2013

...

Značka je už znova osadená na stĺpiku. V minulosti určovala prikázaný smer jazdy obchádzania pri vjazde na cestu, v súčasností určuje prikázaný smer jazdy obchádzania pri výjazde na Nábrežnú ulicu. Nielen, že je uvedená značka úplne zbytočná, ale sa aj pri každom poškodení osadí podľa aktuálnej nálady okresného dopravného inžiniera ?
11. november 2013

Ján

vsak ukazuje stale rovnako
12. november 2013

Milan

Raz ukazovala prikázaný smer na vjazde, teraz ukazuje prikázaný smer jazdy pri výjazde. To je podľa niekoho "stále rovnako" ?
12. november 2013

John Deere

porobiť ostrovčeky by vyriečilo situaciu a vyčistiť ten žlab na odvod dažďovej vody by mohli
12. november 2013

Ostrovček

Ale veď na tejto križovatke žiadne problémy nie sú ! Tak neviem, prečo by sa tu mali robiť ďalšie ostrovčeky, všelijakých zbytočných a nebezpečných ostrovčekov je už plná Prievidza.
22. február 2017

Anonymný užívateľ

Ani viac ako 3,5 roka nestačilo na preverenie situácie, čo už ale nikoho neprekvapuje. Podnet NERIEŠENÝ.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania