Celoplosna regulacia vizualneho smogu - reklamy

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Vyriešený

Zaslal: frantisek, 13. septembra 2018

Nedavno z hotelu Hviezda zmizlo kopu vizualneho smogu. Obrovsky krok vpred, dakujeme!
Myslim, ze Prievidza by mohla byt ovela kajsia a modernejsia keby sa co najviac zbavi vizualneho smogu - rozne trojnozku (ako napr na fotke pred hotelom hviezda), vylepne plochy KASS, billboardy, rozne reklamy na fasadach a podobne.
Myslim, ze by sme boli velmi moderni, keby mame v meste VZN, ktore by upravovalo umiestnenie reklam na budovach a na verejnych priestranstvach - napr. aj autobusova stanica.
Taketo plochy by v prvom rade takmer vobec nemuseli byt. Ked uz je to nevyhnutne, viem si predstavit ze by toto scvhalovalo mesto, najlespie odbornici (a za poplatok). Viem, ze z toho castokrat ma mesto zisk, avsak pokial by takychto ploch bolo menej, logicky by boli aj exkluzinejsie a drahsie. Dakujem

17. september 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za zaslanie podnetu.
O stanovisko požiadame architektku mesta Prievidza.

Natália Svítková
Referent pre podnety obyvateľov
20. september 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Mesto Prievidza má platnú koncepciu povoľovania reklamných stavieb, ktorej účelom je zabrániť neprimeranej expozícii mestského prostredia reklamnými stavbami a reklamnými objektami hlavne v centrálnej mestskej zóne. Tento dokument je možné primerane použiť aj na ostatnom území mesta Prievidza.
Koncepcia povoľovania reklamných stavieb v centrálnej mestskej zóne mesta Prievidza nadobudla platnosť a účinnosť schválením v Mestskom zastupiteľstve Uznesením č. 506/17 na jeho zasadnutí dňa 11.12.2017.
http://www.prievidza.sk/mesto/uzemny-plan-mesta/koncepcia-povolovania-reklamnych-stavieb/

Na základe platnej koncepcie sa mesto v súčasnosti snaží rozumne regulovať „reklamný smog“, dôkazom čoho je nielen „vyčistenie“ fasády Hviezdy, ale aj odstránenie spomínaných trojnožiek z námestia a priľahlých uličiek tvoriacich historické centrum mesta.


Zuzana Hlinková
Architektka mesta
20. september 2018

frantisek

Dakujem, som rad ze mame takyto dokument a ze sa uz aj nieco deje. Avsak myslim ze je stale dost nepovolenych reklamnych ploch v meste. Je mozne taketo plochy niekde priamo nahlasovat?

Ako napriklad tu: https://www.odkazprestarostu.sk/prievidza/podnety/41207/dracikova-reklama Pisete, ze tato reklama nie je podla zakona klasifikovana ako reklamna stavba, to je jediny problem? Alebo je problem ze to nie je napr na oploteni? Mozno by bolo dobre upravit dokument Koncepcie povolovania reklam, aby aj reklamy natiahnute medzi stromami spadali pod tento dokument.

Kde teda taketo reklamy, aj ine, najlepsie nahlasovat prosim? Je vobec mozne ich skutocne nasladne odstranenie?

Ale som milo prekvapeny ze takyto dokument uz existuje, dakujem. Je to urcite krok vpred.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania