Kontajnery na textil

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

V riešení
meno
Eva Drličková 02. novembra 2018

Tento problém vidím v celej Prievidzi. Kontajnery na textil sú dobrá vec, len keby ich naši spoluobčania nevyberali. Vyberú si čo im vyhovuje a ostatné nevrátia späť, ale nechajú pred kontajnerom. Bolo by vhodné zohnať také kontajnery, z ktorých sa oblečenie nedá spätne vybrať, alebo podzemné. A obsah by likvidovala príslušná firma.

08. november 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za nahlásenie podnetu.
Prevádzkovateľom kontajnerov je súkromná spoločnosť, ktorú v prípade nedostatkov informujeme o potrebe nápravy. Tak tomu bude aj v tomto prípade. Kontajner na textil by mal byť vybavený tak, aby z neho nebolo možné vyberať jeho obsah.


Michal Ďureje
hovorca mesta

12. november 2018

Albert Chuťka

Firma,ktorá zodpovedá za horeuvedenú problematiku si má stav kontrolovať sama,inak nie je kompetentná túto činnosť vykonávať!
22. november 2018

Ulrika Závodníková

https://evafulajtarova.blog.sme.sk/c/496794/sekac-e-na-sidlisku-ach-z-a-d-a-r-a.html
Táto firma s výberom kontajnerov končí. Textil nie je určený na charitu, ale ako druhotná surovina. Podľa tlf. rozhovoru so zástupcom firmy som sa dozvedela, že určite do Vianoc nebude žiaden zber, výber. Nie je o to záujem. Je preto potrebné, aby mesto vyzvalo danú spoločnosť Ecocharita, aby si odevné kontajnery zobrali naspäť domov. Tých obyčajných, zberných, máme v meste dostatok a bude len otázkou času, keď ľudia začnú do tých kontajnerov hádzať aj praobyčajné smeti. Treba konať čo najskôr a hlavne, informovať verejnosť.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania